MEN przekazało najnowsze informacje dotyczące powrotu uczniów do szkół. Zapadła już ostateczna decyzja. Podczas środowej konferencji prasowej na temat zasad bezpieczeństwa przed powrotem dzieci do szkół i placówek oświatowych, minister edukacji Dariusz Piontkowski podał dokładne zalecenia. 

Czy mimo epidemii koronawirusa w Polsce uczniowie wrócą do szkół wraz z rozpoczęciem roku szkolnego? Choć 1 września coraz bliżej, rodzice, dzieci, a także nauczyciele wciąż trzymani byli w niepewności. 12 sierpnia minister edukacji podał ostateczne stanowisko nie tylko MEN, ale również Ministerstwa Zdrowia i GISu.

Czy uczniowie wrócą do szkół?

Uczniowie wrócą do szkół. Jak poinformował minister edukacji, sytuacja w większości kraju pozwala na to, by uczniowie mieli bezpośredni kontakt z nauczycielami podczas zajęć lekcyjnych.

– Obecna sytuacja epidemiczna według Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego pozwala na to, aby w przytłaczającej większości naszego kraju, w przytłaczającej większości placówek edukacyjnych, w zdecydowanej większości szkół, przedszkoli, żłobków, można było przywrócić standardowe zajęcia polegające na bezpośrednim kontakcie nauczyciela z uczniami – powiedział szef MEN.

Dariusz Piontkowski wyjaśnił również, co z miejscami, w których odnotowano szczególny wzrost zakażeń i które zostały objęte żółtą oraz czerwoną strefą.

  1. Od dziś do 25 sierpnia wszystkich w Polsce obowiązuje zakaz. Wczoraj wieczorem Rada Ministrów podjęła decyzję
  2. Dziennikarka TVP Info nie wytrzymała. Odpowiada na niestosowne wypowiedzi

MEN. Epidemia koronawirusa w Polsce

Jak powiedział szef MEN, większość powiatów w Polsce jest w standardowej sytuacji epidemicznej i nic nie stoi na przeszkodzie, by wytyczne zostały wdrożone do szkół, w których miałaby odbywać się stacjonarne zajęcia. 

Jedynie w tych kilku powiatach żółtych i kilku powiatach czerwonych, mogą być jakieś dodatkowe procedury i obostrzenia – dodał Dariusz Piontkowski.

Jak poinformował już wcześniej minister edukacji, decyzje o przejściu na nauczanie zdalne poszczególnych placówek będzie podejmował dyrektor szkoły wraz z inspektoratem sanitarnym. Nie wszyscy jednak ufają, że szkoły poradzą sobie z wprowadzeniem wytycznych, zaproponowanych przez ministerstwo.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

MEN
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER,

Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące powrotu uczniów do szkół. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje
  2. „Usłyszałem przeraźliwy krzyk dziecka”. TVN przekazał porażającą wiadomość
  3. Gwiazda TVN wzięła ślub. Zdjęcia z kościoła i wesela trafiły do sieci
  4. Mężczyzna na wózku przyłapany na okropnym czynie. Monitoring ujawnił całą prawdę
  5. Jest nieziemski sposób. Możesz uprawiać borowiki w domu, kosmiczne zbiory zachwycą każdego

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułKsiądz odprawiał mszę, gdy wierni nagle zobaczyli niewiarygodną rzecz. Nagranie błyskawicznie obiegło sieć
Następny artykułMama przyjrzała się zdjęciu synka i osłupiała. Było o krok od tragedii
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.