MEN za pośrednictwem oficjalnego konta na platformie Twitter przekazał bardzo dobrą wiadomość dla wielu studentów. Okazuje się, że powiększono ofertę praktyk w instytucjach realizujących zadania dotyczące zwalczania Covid-19. – Z oferty praktyk skorzystają studenci różnych kierunków poza pewnymi wyjątkami – czytamy na rządowej stronie.

MEN przygotowało dla tysięcy studentów coś specjalnego. Na oficjalnej stronie pojawił sie komunikat informujący, o powiększeniu oferty praktyk. 

MEN przekazał studentom pilną wiadomość 

Na oficjalnej stronie MEN pojawiła się ważna informacja dla wszystkich studentów. Okazuje się bowiem, że powiększono ofertę praktyk. 

Nie tylko w podmiotach leczniczych, służbach sanitarno-epidemiologicznych, ale również w Narodowym Funduszu Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych lub Centrum e-Zdrowia studenci wpierający walkę z koronawirusem mogą, za zgodą uczelni, uzyskać zaliczenie zajęć – czytamy na początku komunikatu. 

MEN zachęca wszystkich zainteresowanych, aby zaangażować się w działania podmiotów realizujących zadania służące zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu wirusa SARS-CoV-2.

Zatem w ramach zajęć praktycznych studenci będą mogli brać udział w działaniach zwalczających COVID-19. 

Co studenci będą mogli robić?

Z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie MEN wynika, że studenci będą mogli we wszelaki sposób pomagać w działaniach zwalczających SARS-CoV-2. Do ich zadań będzie należeć między innymi pomoc w szczepieniach przeciwko COVID-19, ale nie tylko. 

Uczący się na uczelniach wyższych będą również wspomagać obsługę infolinii oraz poczty elektronicznej, służących do udzielania informacji o szczepieniach. Co więcej, do ich zadań należeć będzie również rejestracja chętnych pacjentów. 

Warto zwrócić uwagę, że uczelnie będą miały możliwość wprowadzenia zmian w programach studiów tak, aby wszyscy chętni uzyskali zaliczenie konkretnych praktycznych. 

Na oficjalnej stronie MEN czytamy: 

Studenci, którzy w trakcie roku akademickiego 2020/2021 będą wykonywali czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty określone w rozporządzeniu, w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, mogą ubiegać się o zaliczenie zajęć lub części zajęć kształtujących umiejętności praktyczne

Warto jednak zwrócić uwagę, że decyzję w kwestii zaliczenia każdorazowo będą podejmowały władze uczelni. Więcej informacji dotyczących praktyk znajdziecie na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie. Biorąc udział w praktykach, przyczyniamy się również do czynnej walki z koronawirusem, a to niebywały i godny podziwu wyczyn. 

COVID-19 to wirus, którego nie należy lekceważyć. W ostatnim czasie informowaliśmy o wielkiej tragedii, zmarł młody polski muzyk, który był zakażony koronawirusem. Więcej można przeczytać >tutaj<

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: www.gov.pl

 

 

Poprzedni artykułUdane Walentynki w łóżku? Z grą dla par od Durex odkryjecie idealne dopasowanie
Następny artykułBohater ,,Chłopaków do wzięcia” walczy o życie, jest pod respiratorem
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.