MEN właśnie poinformowało wszystkich Polaków. Resort edukacji postanowił wypowiedzieć się na temat kolejnych obostrzeń związanych z funkcjonowaniem szkół. Wszystko będzie wiadomo oficjalnie w piątek, jutro cała Polska dowie się o bardzo ważnej rzeczy. Rodzice oraz uczniowie z napięciem wyczekują kolejnych decyzji w tej sprawie.

MEN właśnie podało oficjalne oświadczenie związane  z funkcjonowaniem placówek edukacyjnych. Już jutro w piątek cała Polska dowie się bardzo ważnej rzeczy. Uczniowie i ich rodzice oraz prawni opiekunowie z pewnością oczekują kolejnych kroków w tej sprawie.

MEN trwa wideokonferencja

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju staje się coraz poważniejsza. Z dnia na dzień resort zdrowia donosi o coraz większej dobowej liczbie zakażonych koronawirusem. Tylko dzisiaj pozytywny test na koronawirusa otrzymało kolejnych 12107 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób. Nic dziwnego, że rząd rozważa wprowadzenie kolejnych restrykcji. Ostatnie weszły w życie 17 października.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na Twitterze MEN, właśnie w tym momencie trwa wideokonferencja szefa MEN z kuratorami oświaty z udziałem wiceministrów Marzeny Machałek oraz Macieja Kopcia. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego w piątek cała Polska dowie się o nowych obostrzeniach związanych z epidemią koronawirusa. Restrykcje mają dotknąć również szkół podstawowych.

Rząd robi, co może, aby jak najszybciej i najskuteczniej wyhamować wzrost zachorowań. Pomimo tego, pacjentów z wirusem SARS-CoV-2 ciągle przybywa, minister zdrowia przekazał, co takiego może zdarzyć się w sobotę. Jego słowa mogły wywołać w niektórych niepokój lub wzbudzić pewne obawy.

Dlatego Ministerstwo Zdrowia wystosowało pilny apel, do którego postanowiło się również przyłączyć Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN). Chodzi o wsparcie oraz pomoc osobom starszym w starciu z nową rzeczywistością w czasie epidemii.

 1. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend
 2. Pilny komunikat dla Polaków. Zacznie się 1 listopada, trzeba wiedzieć
 3. Pierwsze zdjęcie Radosława Majdana ze szpitala. Wiadomo, jak przechodzi koronawirusa

MEN przyłącza się do apelu MZ

Jak widać MEN, pamięta nie tylko o swoich najmłodszych obywatelach, lecz także ma na względzie dobro seniorów. Na specjalnie przygotowanej przez ministerstwo grafice czytamy, w jaki sposób możemy pomóc naszym seniorom w tych trudnych czasach. Podano również odnośnik, dzięki któremu skontaktujemy się z ośrodkiem pomocy społecznej w naszej okolicy.

— Chroń osoby starsze przed koronawirusem:

 • pomóż w zrobieniu zakupów
 • zaproponuj wyprowadzenie psa
 • wykup leki w aptece
 • odbierz przesyłkę z poczty

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z ośrodkiem pomocy społecznej w Twojej okolicy — widnieje na grafice, która została opublikowana w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze.

Koronawirus w Polsce: kampania Bezpieczny Senior

Niedawno w mediach dało się również słyszeć o tym, że ruszyła kampania informacyjna Bezpieczny Senior. Jak wiadomo grupą, która jest szczególnie narażona podczas epidemii koronawirusa są osoby starsze, które często zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami i chorobami.

— W trosce o ich bezpieczeństwo przygotowaliśmy kampanię pod hasłem „Bezpieczny Senior”, w której apelujemy do seniorów i reszty społeczeństwa o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Instruujemy też jak zadbać o siebie i swoich bliskich — powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, jak można przeczytać na oficjalnej, rządowej stronie senior.gov.pl.

Głównym celem kampanii jest podwyższenie świadomości polskiego społeczeństwa związanej z bezpieczeństwem oraz aktywnością osób starszych. Mało kto może zdawać sobie sprawę z tego, że codzienność z epidemią koronawirusa dla seniorów to nie tylko obciążenie fizyczne, lecz także psychiczne. To najstarsi obywatele są najbardziej narażeni na skutki COVID-19.

Warto również przypomnieć o wprowadzonych przez rząd tzw. godzinach dla seniorów, podczas których tylko osoby powyżej 60 roku życia mogą wchodzić m.in. do sklepów spożywczych i dokonywać zakupów.

Takie godziny trwają codziennie od poniedziałku do piątku między godziną 10 a 12 rano. Warto również zaznaczyć, że weekendy są wyłączone z tej akcji, dlatego w soboty i niedziele każdy z nas swobodnie zrobi zakupy.

Wyczekujecie piątkowej konferencji prasowej, na której mają zostać ogłoszone dodatkowe restrykcje? Obostrzenia będą dotyczyć również funkcjonowania szkół.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Trwa wideokonferencja MEN. 

MEN przyłączyło się do apelu resortu zdrowia.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Właśnie dokonali przełomowego odkrycia. Odnaleźli skarb, który zyskał miano największego na świecie
 2. Magda jest we Francji, ale nie wytrzymała, wyznała całą prawdę. Ręce opadają, co się dzieje
 3. DGP: Eksperci wyliczyli, ile Polaków naprawdę choruje na koronawirusa. Porażające liczby
 4. Odwołają Boże Narodzenie 2020? Biuro Świętego Mikołaja wydało oświadczenie
 5. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział prawdziwą rewolucję. Chodzi o zmianę dot. maseczkę ochronnych
 6. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
 7. Gołąbki z przepisu Okrasy biją na głowę wszystkie inne. Farsz zachwyca, ale hitem jest sos

Źródła: twitter.com, senior.gov.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl