MEN przekazało bardzo ważny komunikat. Oficjalnie do 3 stycznia uczniowie pozostają na nauczaniu zdalnym, jednak, jak się okazuje, są pewne wyjątki. Ministerstwo uwzględniło powrót uczniów do placówek na zajęcia sportowe, realizowane na podstawie programów szkolenia, w komunikacie czytamy: – z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Dodatkowo stacjonarnie będą mogły odbywać się praktyki.

Zmiany wprowadził szef MEN Przemysław Czarnek, który wczoraj 24 listopada podpisał rozporządzenie, według którego od 30 listopada będą mogły odbywać się zajęcia stacjonarnie w wyjątkowych przypadkach. 

Rozporządzenie MEN – jakich szkół dotyczą wyjątki?

Wyjątki dotyczą szkół o profilu sportowym zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Według komunikatu MEN Od 30 listopada będą mogły być także prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego. 

To bardzo ważna informacja dla szkół prowadzących kształtowanie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego.

Przepis obejmuje także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców. 

  1. Ilu mężów miała Małgorzata Rozenek? Prawda zaskakuje, ślub z Radosławem nie był drugi
  2. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, „była ikoną”
  3. Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Jest odpowiedź premiera, bardzo ważna wiadomość dla każdego rodzica

Nauka zawodu u pracodawcy

Osoby odbywające tak zwane staże również mogą kontynuować swoją naukę. MEN w komunikacie uwzględnia także stacjonarne prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców, a także w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Oczywiście z uwzględnieniem zasad właściwych dla zakładu pracy.

Uczniowie szkół I stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami, mogą odbywać praktyki u pracodawców:

-o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika. 

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 listopada. Nauczanie zdalne obowiązuje do 3 stycznia.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Paulina z Warszawy pokazała sąsiadom swoją wagę. Nie mogli uwierzyć, że tyle przytyła podczas pandemii
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Wśród krów ukrył się pies, znajdziesz go? Zagadka jest arcytrudna, większość poddaje się po 5 minutach
  4. Wiceminister edukacji ujawnił plan powrotu do szkół. Wszystko ma związek ze zmianą terminu ferii, ważna wiadomość dla każdego rodzica
  5. Od 13 lat jest w ciąży. Kobieta opublikowała rodzinne zdjęcia, internauci liczą jej dzieci
  6. Golden retriever zgubił się w lesie. Rok później zdarzył się prawdziwy cud
  7. Dlaczego zmarł Diego Maradona? Media podały powód, historia jest bardzo smutna

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, gov.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie kultową bajkę „Zaczarowany ołówek”? W czasach PRL robiła furorę
Następny artykuł13-latka płakała z bólu i błagała, aby przestały. Wstrząsające nagranie ze szkoły trafiło do sieci, niewiarygodne, do czego ją zmuszano
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl