Męska miłość ma różne oblicza. Udało nam się wyodrębnić cztery jej etapy. Czy różnią się od tych, obecnych w kobiecej miłości? Przeczytajcie.

Wiedza, o tym jak kochają mężczyźnie moż pomóc uniknąć wielu niepotrzebnych kłótni i dużej ilości frustracji. Panowie kochają w sposób romantyczny, ale i rozsądny.

Jak kochają mężczyźni?

Na początku kluczową rolę odgrywa silne pożądanie fizyczne w kierunku partnerki. To właśnie podczas tego etapu związku mężczyźni najchętniej cały dzień spędziliby w łóżku ze swoją ukochaną, uprawiając z nią namiętny seks. Silna namiętność, jaka nimi targa na tym etapie, jest przyczyną częstych zarzutów, dotyczących wkradającej się do związku rutyny w etapach późniejszych. No bo jak to tak? Czemu partner już tak się na nas nie rzuca, skoro miał tendencję robić to non stop? Nie kocha nas? Nie, jego miłość właśnie przeszła na kolejny etap. Etap drugi opiera się na budowaniu więzi. Mężczyźni zaczynają być przy partnerce sobą, starają się zniwelować różnice charakterologiczne między sobą a nią. Innymi słowy, jest to etap, w którym dwie osoby zbliżają się do siebie przede wszystkim mentalnie. Rozpoczyna się budowanie prawdziwego związku. Męska miłość nie różni się bardzo od kobiecej.

Trzeci etap jest niezwykle ważny. Co się w nim dzieje? Facet zaczyna zastanawiać się, czy wartości i opinie, jakie głosi jego dziewczyna, są tymi, które szanuje lub podziela. Niestety często zdarza się, że w tej fazie wiele związków ulega rozpadowi. Partnerzy zdają sobie sprawę, że są z dwóch różnych światów i decydują się rozejść. Każde z nich idzie w swoją stronę. Gdy szczęśliwie przebrniemy przez etap trzeci, czeka nas ostatnia faza miłości. O czym mowa? O planowaniu wspólnej przyszłości. Wiele kobiet dziwi się, czemu ich facet nie porusza tego tematu. Otóż jeżeli nie jest bajerantem, aby zacząć o tym mówić, musi być nie tylko pewny swoich uczuć, ale i tego, że jesteście dopasowani. Maciep podobne potrzeby i priorytety.

Męska miłość – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Oczekiwania partnera
Fot. unsplash.com @dani_vivanco

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowe standardy piękna. Te dziewczyny to najlepszy dowód [ZDJĘCIA]
  2. Dunkin Donuts zamyka się w Polsce?
  3. W filmie Disneya główny bohater będzie gejem. Internauci się podzielili

źródło: kobieta.pl

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.