Metka, którą zobaczył mężczyzna wewnątrz swoich spodni, przeraziła go. Nie mógł uwierzyć w to, co właśnie zobaczył. Postanowił dodać zdjęcie do sieci, kobiety były zszokowane i zniesmaczone. Na metce, oprócz symboli, które pokazują nam, jak prać ubranie, był napis po angielsku: daj to swojej kobiecie.

Na metce od męskich spodni włoskiej firmy pewien mężczyzna znalazł szokujący napis. Zdjęcie szybko obiegło sieć, a internauci są oburzeni. Sprawa została nagłośniona przez Giacomo Cuciniego — burmistrza miejscowości Certaldo w prowincji Florencja.

Niewiarygodna metka

Wspomniany polityk miał zamiar uprać swoje spodnie. Dlatego postanowił spojrzeć na metkę, która zawsze pokazuje wskazówki dot. tego np. w jakiej temperaturze prać.

– Chcę mieć nadzieję, że to próbka humoru, ale moim zdaniem to jest przekaz seksistowski. To kolejne wyobrażenie kobiety, która siedzi w domu i wszystko w nim robi, gotowa uprać spodnie swojemu mężczyźnie, bo on nie może ich uprać sam — pisze Giacomo Cucini w mediach społecznościowych.

Zaznaczył, że już drugi raz nie kupiłby od tej firmy żadnych spodni, ponieważ wskazówka na metce jest, według niego, niestosowna i „obrzydliwa”. Pod zdjęciem, które opublikował m.in. na swoim Facebooku, pojawiło się mnóstwo komentarzy.

W szczególności kobiety są zniesmaczone i trudno im się dziwić. Jedna z nich chciała nawet napisać list do bolońskiej firmy, która wyprodukowała spodnie.

Firma się zreflektowała i przeprosiła za niestosowany napis, który postanowiła umieścić na metce. Tłumaczyła, że według nich miała to być „ironiczna zabawa”, jednak szybko okazało się, że okazała się ona być „w złym guście”.

Producenci odzieży przekonują, że żaden z klientów nie będzie miał już do czynienia z taką metką. Dodali, że zrozumieli swój błąd i jeszcze raz za niego przeprosili.

Różne rodzaje seksizmu

Niestety, ale pomimo tego, że żyjemy w XXI wieku, kobiety wciąż muszą mierzyć się z różnymi formami seksizmu. Pomimo tego, że w większości państw na świecie kobiety mają pełnie praw wyborczych, narzucone kulturowe role nadal istnieją w świadomości społeczeństw.

Do najczęstszych rodzajów seksizmu należy seksizm tradycyjny i współczesny. Tradycyjne formy tego rodzaju uprzedzenia mogą być wyrażane w przekonaniach, wyrażających poparcie dla tradycyjnych ról płciowych, które zakładają, że kobiety są mniej uzdolnione. Z tego względu powinny być traktowane inaczej niż mężczyźni.

Już niejednokrotnie płeć piękna udowodniła, że wcale tak nie jest, a powierzone im zadania potrafią wykonywać równie dobrze co mężczyźni, a niekiedy nawet lepiej od nich.

W niektórych państwach w miejscu tradycyjnego seksizmu pojawiły się nowe formy. Polegają one na zaprzeczaniu istnieniu dyskryminacji kobiet. Współczesny seksizm uznaje, że istnieje nierówne traktowanie kobiet i mężczyzn — jednak ta nierówność jest uważana nie jako dyskryminacja, ale jako coś naturalnego.

Poniżej możecie zobaczyć opisywaną metkę. Spotkałyście się z czymś takim?

Zobacz zdjęcie:

metka
fot. facebook.com/Giacomo Cucini Sindaco di Certaldo

Sprawę nagłośnił burmistrz miejscowości Certaldo w prowincji Florencja.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułZapomniała tekstu piosenki. Ostre komentarze fanów, nie zostawiają na niej suchej nitki
Następny artykułDOMOWA WYGODA – STYLOWY I KOMFORTOWY „HOMEWEAR” W LIDLU
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl