Mężczyzna dokonał zaskakującego odkrycia. Znalazł na swojej farmie cztery maleńkie kociaki. Różniły się one jednak od standardowych kociąt, które widywał. Kiedy odkrył, czym naprawdę jest jego znalezisko, był zdumiony!

Sytuacja miała miejsce w Rosji, na farmie jednego z rolników. Mężczyzna znalazł kocięta, które wyglądały na nowo narodzone. Próbował znaleźć ich mamę, bo wiedział, że tak małe koty nie poradzą sobie bez odpowiedniej opieki. Miał wątpliwości co do tego, czy zwierzęta są na pewno zwykłymi kotami, dlatego umieścił wpis na jednym z portali.

Mężczyzna znalazł cztery nietypowe koty

Potwierdziły się podejrzenia rolnika — okazało się, że faktycznie nie zaadoptował on zwykłych kotów, a dzikie zwierzęta nazywane manulami stepowymi, które występują w Azji Środkowej! Natychmiast skontaktował się z pracownikami rezerwatu przyrody, którzy przyjechali po cztery manule.

Postanowili zaopiekować się zwierzakami i znaleźć im zastępczą mamę. Niemożliwe było zapewnienie kocim dzieciom opiekunki, która byłaby przedstawicielką manuli stepowych, dlatego wpadli na pomysł, żeby przyprowadzić do nich zwykłą kotkę. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, a kocica pokochała zwierzaki jak własne dzieci. 

Manule stepowe

Dzięki temu, że domowa kotka była w stanie wykarmić kociaki, szybko nabierały one sił. Z każdym dniem stawały się większe, a odróżnienie ich od zwykłych kotów było łatwiejsze. Manule stepowe mają znacznie szerszy tułów i głowę, krótkie łapy i grubą skórę, która chroni je przed zimnem na Syberii.

Cały czas pozostawały pod opieką rezerwatu przyrody, który jako pierwszy wyciągnął pomocną dłoń. Pracownicy rezerwatu mówią, że będą opiekować się zwierzakami, aż do momentu pełnej samodzielności — wtedy, kociaki wrócą na wolność, gdzie będą wiodły naturalne dla nich, dzikie życie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mężczyzna
fot. youtube.com, kochamyzwierzaki.pl

Mężczyzna znalazł cztery koty na swojej farmie.

mężczyzna
fot. youtube.com, kochamyzwierzaki.pl

Okazało się, że nie są to zwyczajne domowe kociaki, a dzikie manule stepowe.

mężczyzna
fot. youtube.com, kochamyzwierzaki.pl

Manule dorastają w rezerwacie przyrody, a kiedy będą gotowe, wyjdą na wolność. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dotknął bezdomnego i chorego kotka. „Wszyscy mówili mi, żebym tego nie robił”
  2. Kotka nie opuszczała ciężarnej właścicielki na krok. Czuwała przy niej przez 9 miesięcy!
  3. Kot nie chce zostawić martwego przyjaciela. Desperacko ściąga go z ulicy, jego zachowanie łamie serce
  4. Rasy psów, które zmieniły się najbardziej w ciągu ostatnich 100 lat. Różnica jest kolosalna
  5. Husky leżał na ulicy i pilnował ciała przyjaciela. Nie ruszył się z miejsca przez cały dzień

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Poprzedni artykułDominika Tajner zmagała się z ciężką chorobą ”Michał jej nie udźwignął’
Następny artykułJak pić mniej? Powstały specjalne kieliszki, które ograniczą ilość spożywanego alkoholu
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.