Mężczyzna celowo potrącił psa. Niewyobrażalne, że ludzie robią tak okrutne rzeczy z premedytacją. Wszystko zostało uwiecznione na kamerze, a dzięki temu, wina kierowcy jest niepodważalna. Mimo to, kara, którą poniesie, jest nieporównywalna do straty życia przez psa.  

Mężczyzna celowo najechał na psa, aby napawać się jego śmiercią. Co kieruje ludźmi, którzy postępują w ten sposób? Jakiś nieznajomy z pewnością tęskni za psem i rozpacza po jego śmierci tylko dlatego, że kierowca postanowił odebrać mu życie w bestialski sposób. 

Mężczyzna potrącił psa

Sytuacja miała miejsce na drodze z Łapanowa do Krakowa. Kierowca pędził drogą, włączył kierunkowskaz i lekko skręcił, jakby chciał wyminąć coś na drodze. Po chwili zauważamy, że nie próbował on niczego wyminąć, a przejechać psa. Kamera zarejestrowała zachowanie kierowcy, a na filmie widać, że specjalnie najeżdża na psa, który chciał przebiec przez drogę — celowo pozbawia go życia w sposób godny sadysty. To, co zrobił, jest niewybaczalne i niewyobrażalnie okrutne. 

Przejechał psa — czy przejedzie człowieka?

Wydarzenie to wstrząsnęło internautami. Nasuwa się pytanie — czy bestialstwo ma jakieś granice? Czy ludzie z zapędami sadystycznymi są zdolni do znęcania się nie tylko nad zwierzętami, a i nad ludźmi? Czują się bezkarni, ponieważ kary za znęcanie się nad zwierzętami lub doprowadzanie do ich śmierci są stosunkowo niskie. Może to sprawia, że wybierają jako ofiary bezbronne psy lub koty, które nie są w stanie zeznawać i walczyć o swoje prawa. Jest to sposób na rozładowanie pociągów sadystycznych, bez większych konsekwencji prawnych.

Jednak nadal pozostaje pytanie — czy zwierzęta wystarczą, aby rozładować agresję? Czy po czasie kara nie będzie przeszkodą i sięgną po ludzi? Żaden objaw agresji i brutalizmu nie powinien być ignorowany, a kary za znęcanie się nad zwierzętami bezwzględnie egzekwowane. 

Zobacz wideo:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerycie, już od października Twoja emerytura może być znacznie wyższa. Jest jednak kilka warunków
  2. Bezdomny kot wskoczył na przechodnia i nie chciał odejść. Teraz są nierozłączni
  3. Husky został wychowany przez koty. Teraz zachowuje się jak one
  4. Szczeniak urodził się z sześcioma łapami. Mały labrador znalazł kochający dom
  5. Skatowana suczka nie ufała nikomu. Gdy na jej drodze stanęło dziecko, wszystko się odmieniło
  6. Kot zaklinował się w płocie. Ratownicy szybko zauważyli, że nie był sam

Źródło: kochamyzwierzami.pl

 

Poprzedni artykułPolska gwiazda miała poważny wypadek. Jej nogi są całe poparzone
Następny artykułZnaki zodiaku, które są świetne w łóżku. To urodzeni kochankowie
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.