Mężczyzna, którego pokochała Urszula Dudziak, był cenionym pisarzem. Zaledwie kilka lat po zawarciu znajomości gwiazda przeżyła dramat. Jej ukochany zabił się, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie. Wokalistka długo nie mogła wyleczyć bólu, który rozdzierał jej serce.

Urszula Dudziak przeżyła wielką, ale nieszczęśliwą miłość. Mężczyzna, którego kochała, nie był jej mężem i nie było im dane spędzić ze sobą wiele czasu. Tragiczne wydarzenia złamały serce artystki, która nie mogła poradzić sobie ze stratą.

Urszula Dudziak: mąż

Urszula Dudziak i jej mąż, muzyk Michał Urbaniak w 1978 roku mieszkali w USA. To właśnie wtedy po raz pierwszy spotkała pisarza Jerzego Kosińskiego. Zrobił na niej ogromne wrażenie, choć nie zamienili ani słowa. Znała jego twórczość i wtedy jeszcze nie wiedziała, że za jakiś czas, w trudnym dla niej momencie, ich drogi znowu się skrzyżują.

mężczyzna
fot. screen YouTube Browar Namysłów TV

– Mój mąż rzucił mnie dla młodszej aktorki, która akurat miała w Ameryce swoje 5 minut, o mnie mówił per stara żona. Tam w USA istnieliśmy jako duet i rozstanie też przyczyniło się do tego, że coraz mniej mieliśmy pracy. Chwilami myślałam, że sobie strzelę w łeb — mówiła dla Vivy.

Gwiazda została wtedy sama. Nie miała pieniędzy, konta w banku ani żadnego wsparcia. Właśnie wtedy, po dziesięciu latach, na jej drodze ponownie pojawił się Jerzy Kosiński, autor Malowanego Ptaka, książki przetłumaczonej na wiele języków. Mężczyzna był jednak żonaty z Katheriną von Fraunhofer.

Urszula Dudziak i Jerzy Kosiński, mężczyzna jej życia

Już na pierwszej randce znaleźli się w łóżku. Urszula Dudziak nie czuła jednak, że to ona niszczy małżeństwo. Mężczyzna wytłumaczył jej, że jego relacja z żoną istnieje tylko na papierze. Później przyznała jednak, że był to ich dramat.

– Jurek nazywał to małżeństwem biurokratycznym. Od początku mieli osobne sypialnie. Ona była jak jego najbliższa przyjaciółka, siostra. A on miał zawsze drugie życie, przyjaciółki, kochanki. Nie weszłam tam jako ktoś, kto nagle zburzył harmonię — mówiła dla Gazety Wyborczej.

mężczyzna
wikipedia.org

Po latach opowiadała, że Jerzy Kosiński był miłością jej życia, czuła, że są dla siebie stworzeni. Dzięki niemu odnalazła swoją kobiecość. Mężczyzna codziennie dzwonił, czytał jej wiersze i śpiewał. Ich sielanka trwała przez cztery lata. Pisarza znalazła jego żona. Leżał w wannie, na głowie miał worek foliowy, a obok leżała kartka z jego ostatnimi słowami: Kładę się teraz do snu, na trochę dłużej niż zwykle. Nazwijmy to wiecznością. Urszula Dudziak długo nie mogła otrząsnąć się po stracie ukochanego. Po jego śmierci nagrała płytę Malowany ptak, która jest zapisem jej cierpienia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk
  2. Maria Sadowska jest w ciąży? Gwiazda zagrała koncert i pokazała brzuszek, fani spekulują
  3. „Taniec z Gwiazdami” skrytykowany przez byłego tancerza: „Idzie na dno. Jednym słowem porażka”
  4. Aleksandra Kwaśniewska pozuje w skąpym bikini. Fani są zachwyceni jej figurą
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Źródła: Viva, wp.pl, Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułNa rynku pojawiła się nowa wersja kultowej gry Monopoly. Kobiety zarabiają w niej więcej niż mężczyźni
Następny artykułRodzice adopcyjni porzucili 10-latkę z karłowatością. Ich tłumaczenie? Żałosne
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.