Mężczyzna uznawany za najstarszego na świecie, nie żyje. Zmarł niespełna dwa tygodnie po tym, jak trafił na zaszczytną listę Księgi Rekordów Guinessa. Smutne doniesienie o nagłej śmierci potwierdził m.in. dom pogrzebowy, który zajmuje się jego sprawą. Niewiarygodne, ile tak naprawdę miał lat.

Staruszek pozostawił pogrążonych w żałobie pięcioro dzieci, 12 wnucząt, 16 prawnucząt oraz praprawnuka. Certyfikat Guinnessa otrzymał 12 lutego. Rodzina zmarłego mężczyzny wspomina, że zaraz po tym przestał jeść i pić, przez co zmuszony był regularnie przyjmować kroplówki. Jaki jest sekret długowieczności? Rekordzista przed śmiercią wyjawił rąbka tajemnicy. Imponujący wiek, którego dożył, jest najlepszym dowodem na to, że metoda naprawdę działa.

Mężczyzna uznawany za najstarszego na świecie nie żyje 

Chitetsu Watanabe nie żyje. Staruszek 12 lutego otrzymał certyfikat Guinnessa, dzięki któremu okrzyknięty został zaszczytnym mianem najstarszego mężczyzny na świecie. Chitetsu zmarł w wieku… 112 lat.

Japoński Mainichi Shimbun, powołując się na 81-letnią synową, podaje, że zaledwie 2 tygodnie po tym, jak trafił do Księgi, zupełnie stracił apetyt i przyjmował kroplówki. Przykre informacje na temat nagłej śmierci rekordzisty przekazała do wiadomości publicznej agencja AP oraz dom pogrzebowy, który zajął się jego sprawą.

  1. Wnuk Lecha Wałęsy. Do sieci trafiło zdjęcie małego Karola Wałęsy
  2. Ogromnie smutna wiadomość obiegła media. Śmierć była nagła, nikt nie mógł przewidzieć najgorszego, nie żyje Wojciech Potocki
  3. Dostała udaru po wizycie u fryzjera. Przyczyna okazała się porażająca

Jaki jest sekret długowieczności?

Mężczyzna zdradził, że sekret długowieczności tkwi w…uśmiechu i unikaniu stresu. 112-latek nie stronił od słodyczy, a pudding i ptysie były nieodłącznymi elementami jego codziennej diety

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Rekordzista urodził się 5 marca 1907 roku w Japonii w mieście Joetsu w prefekturze Niigata. Mimo że skończył studia rolnicze przez wiele lat pracował jako urzędnik państwowy. Po przejściu na emeryturę skupił się na rozwijaniu swojej największej pasji, czyli pielęgnowaniu ogrodu przepełnionego miniaturowymi drzewkami bonsai. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mężczyzna
twitter.com @AFP

Najstarszy mężczyzna świata zmarł w wieku 112 lat. 

Mężczyzna
twitter.com @GWR

Na świat przyszedł 5 marca 1907 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopiec chory na niezwykle rzadką chorobę nie chce żyć. Wszystko przez rówieśników, którzy go wyśmiewają
  2. Specjalny apel WHO do turystów. Każdy powinien się zastosować
  3. Nie żyje kultowa aktorka. Zagrała w ponad 100 filmach, zaczynała jako dziecko
  4. Ogłoszenie o sprzedaży auta wywołało poruszenie. Wszystko przez jedno zdanie
  5. Zrobiła selfie, którego ludzie jej nie wybaczą. Pewien ”szczegół” zwala z nóg
  6. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.