Mężczyzna w damskich ubraniach wciąż budzi kontrowersje w społeczeństwie. Niedawno na społeczności Lelum.pl pojawiło się pytanie, co panie sądzą na temat mężczyzn, którzy ubierają się w damskie ciuszki. Powtarzała się opinia: nie mam nic przeciwko, o ile nie chodzi o mojego chłopaka. Po tej sytuacji napisała do nas jedna z czytelniczek, Daria. Co się jej przytrafiło?

Mężczyzna w damskich ubraniach – kobiety reagują różnie na wiadomość, że ich partner lubi nosić kobiece ubrania. Jedne zupełnym odrzuceniem i wściekłością, inne szokiem, a jeszcze inne zrozumieniem i wsparciem. Nasza czytelniczka Daria należy do drugiego typu. W wiadomości do nas napisała: – Od tej sytuacji minęło kilka dni, a ja nadal nie wiem, jak poruszyć ten temat. Z jednej strony, boję się, że Tomek ma przede mną tajemnice, może uznał, że go nie zrozumiem? Z drugiej, czuję się oszukana. Błagam, pomóżcie! – co byście jej poradzili?

Dylemat Darii: „Jesteśmy zaledwie rok po ślubie. Co poszło nie tak?”

Znalazłam w szafie mojego męża różową perukę i boa z piór. Nie wiem, co robić! Myślałam, że takie tajemnice i niedopowiedzenia dotyczą małżeństw z kilkunastoletnim stażem, ale my wzięliśmy ślub zaledwie rok temu! 

Kiedy Daria wzięła ślub z Tomaszem, była bardzo szczęśliwa. – Poznaliśmy się jeszcze na studiach, ale nie od razu zostaliśmy parą. Najpierw kilkuletnia przyjaźń, wspólne zakuwanie do sesji, wypady w grupie znajomych… Zaiskrzyło, kiedy oboje w tym samym czasie zakończyliśmy nasze poprzednie związki.

Piliśmy alkohol, oglądaliśmy filmy i pocieszaliśmy się nawzajem. W pewnej chwili zaczęliśmy się całować. Następnego dnia już byliśmy parą, ot tak, po prostu oboje zapragnęliśmy tego samego. Trzy lata później zaręczyny, po czterech ślub. 

– Zawsze byłam otwarta, dlatego tak dobrze dogadywaliśmy się z Tomkiem. Chętniej niż kluby typu „panie za darmo” wybierałam te dla par LGBT. Kochałam w mężu jego tolerancję i doceniałam, że nie jest jak moi niektórzy chamscy znajomi. Gdyby ktoś zapytał mnie kiedyś, co bym zrobiła w takiej sytuacji, pewnie odpowiedziałabym, że nie miałabym nic przeciwko, jednak w obecnej sytuacji czuję się totalnie zagubiona – przyznaje w liście Daria.

Mężczyzna w damskich ubraniach: co ukrywa partner Darii?

– Nie mamy z mężem wspólnej szafy. Moja stoi w naszej sypialni, a Tomek trzyma rzeczy w komodzie w łazience. Od początku sami dbaliśmy o swoje ubrania, jakoś tak wyszło naturalnie. Przez jakiś czas byliśmy współlokatorami i podział obowiązków z tego okresu utrzymał się, gdy zostaliśmy parą.

Tamtego dnia Daria od tygodnia przebywała na zwolnieniu lekarskim. Kiedy poczuła się lepiej, postanowiła trochę posprzątać w mieszkaniu. 

– Zaczynałam wariować z tej bezczynności. Pomyślałam, że skoro już jestem na chodzie, nadgonię z obowiązkami domowymi. Uprasowałam całe pranie swoje i Tomka. Zaniosłam jego ubrania do komody, otworzyłam ją i kiedy wyjęłam parę zmiętych rzeczy, by je złożyć, znalazłam w szafie mojego męża różową perukę i boa z piór. Pierwsza myśl: zdradza mnie, a to należy do jego kochanki! Jednak po chwili uświadomiłam sobie, że równie dobrze gadżety mogą należeć do niego. 

Mężczyzna w damskich ubraniach: czy Daria powinna porozmawiać z mężem?

Napisałam do Lelum.pl po tym, jak trafiłam na dyskusję na waszej społeczności na temat facetów, którzy lubią przebieranki. Większość dziewczyn stwierdziła, że nie przesadzałoby im to… ale u kumpla. A Tomek jest przecież moim mężem! 

Daria, kiedy minął pierwszy szok, pomyślała, że zrobi mały test. Ostatecznie nie schowała rzeczy do komody i zostawiła wszystko tak, jak znalazła. Wieczorem próbowała naciągnąć swojego partnera na zwierzenia. 

Pomyślałam, że może ma taką fantazję erotyczną z przebierankami, ale wstydzi się mnie zapytać. Postanowiłam, że sama wykonam pierwszy krok i zagadnęłam go o urozmaicenie naszego życia intymnego. Wymieniłam kilka propozycji, w tym przebieranki. Niestety, Tomek zupełnie nie widzi takiej potrzeby i uważa, że po co mamy się w to bawić, skoro jest nam dobrze tak, jak teraz. Nie sądzę, żeby coś podejrzewał, więc skoro nie o to chodziło… To co, zdradza mnie? Raczej bym zauważyła, że pojawiły się jakieś podejrzane sms-y i telefony, że przesiaduje dłużej w pracy. Najwyraźniej… trzyma te rzeczy dla siebie.

Daria przyznaje, że czuje się bezsilna. – Rozumiem, że mężczyzna w damskich ubraniach kojarzy się z kabaretem albo filmem Poszukiwany, poszukiwana, ale przecież nie wyśmiałabym Tomka, gdyby przyszedł i opowiedział, że chciałby w łóżku zamienić się rolami. To o co może chodzić? Jest transwestytą? A może jednak zdrada? Z kobietą czy z mężczyzną? Czuję, że niedługo oszaleję. Może to zabrzmi fałszywie, ale naprawdę bardziej boli mnie, że nie próbował pogadać niż fakt, że coś ukrywa. Jakby mi nie ufał, że go zrozumiem.

Co powinna zrobić nasza czytelniczka? Poczekać, aż mąż sam poruszy ten temat? A może zażądać wyjaśnień natychmiast? Napisz do nas: redakcja@lelum.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mężczyzna w damskich ubraniach
fot. pixabay.com StockSnap

Od ślubu Darii z Tomaszem minął zaledwie rok. Nasza czytelniczka była pewna, że między nią a mężem nie ma tajemnic. 
1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJanusz Józefowicz: syn reżysera chce zostać gwiazdą. Co na to jego ojciec?
Następny artykułNiezwykłe przyjaźnie wśród zwierząt. 5 uroczych par ze świata zwierząt
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.