Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Michael Moritz nie żyje. Dziennikarz przez lata był mężem Pauliny Młynarskiej
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.11.2022 18:38

Michael Moritz nie żyje. Dziennikarz przez lata był mężem Pauliny Młynarskiej

Michael Moritz
fot. Instagram/mikemoritzpl TRICOLORS/East News

Właśnie przekazano dramatyczne informacje. Nie żyje znany dziennikarz Michael Mortiz, przez wiele lat związany był z polską gwiazdą Pauliną Młynarską.

Dziennikarz pochodził ze Stanów Zjednoczonych i od lat realizował się w rozgłośni Radia Jazz i Radia PIN. W latach dziewięćdziesiątych przeprowadził się do Polski i tu poznał swoją ukochaną.

Nie żyje dziennikarz Michael Moritz

Dziś 18 listopada przekazano smutne wieści o niespodziewanej śmierci dziennikarza radiowego. Michael Moritz od lat współpracował z Radiem PIN oraz Radiem Jazz, gdzie tworzył własne audycje nadawane w języku polskim.

Na razie nieznane są oficjalne przyczyny odejścia reportera. O jego śmierci poinformowała oficjalna strona Radia Kampus, z którym związany był przez ostatnie osiem lat.

– Odszedł Michael Moritz. Zmarł świetny radiowiec, znawca amerykańskiej muzyki, dj i wspaniały kolega. Z Radiem Kampus Michael był od 2014 roku – prowadził niedzielną audycję Mike Check!

– Wcześniej związany m.in. z Radiem Jazz i Radiem PiN. Michael jako Amerykanin prowadzący audycje po polsku był na pewno inspiracją dla wielu młodszych kolegów radiowców. Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimi Hendrix, Nelly, Panterę i Milesa Davisa. Michael był też zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu. Jest nam smutno. Żegnamy i dziękujemy – czytamy na profilu Radia Kampus.

Zobacz post:

Kim był Michael Moritz? Przez wiele związany był z Pauliną Młynarską

Gwiazdor urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale w 1997 roku podjął decyzję o przeprowadzce do Polski, gdzie rozwijał filię swojego rodzinnego biznesu. Dziennikarz pracował nie tylko w radiu, ale również w telewizji. Do tego spełniał się w charakterze przedsiębiorcy i skupiał się między innymi na otwieraniu lokali popularnych marek, w tym między innymi sieci Subway.

Specjalizował się w muzyce amerykańskiej. Był nie tylko dziennikarzem, ale też dj w licznych rozgłośniach radiowych. Zawsze podkreślał, że to właśnie radio jest jego największą pasją.

W 2005 roku Michael Moritz był gościem programu „Miasto Kobiet”, na plaie którego poznał Paulinę Młynarską. Para zakochała się w sobie od pierwszego wejrzenia, a dwa lata później podjęła decyzję o sformalizowaniu związku. Niestety, ich małżeństwo rozpadło się w 2010 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi