Na Instagramie znanego celebryty zawrzało. Michał Piróg udostępnił nagranie, zawierające budzącą grozę wypowiedź Władimira Putina odnośnie obecnej sytuacji. Nagranie wywołało burzę w komentarzach. Zareagowały także Julia Wieniawa, Ada Fijał i Aleksandra Popławska.

Michał Piróg w ostatnich wpisach otwarcie zadeklarował się, jako wróg obecnych działań rządu rosyjskiego. Na Instagramie gwiazdora już wczoraj pojawił się obszerny wpis, w którym wyraził swoje poparcie dla Ukrainy i przyznał, że jest przerażony tym, co się obecnie dzieje.

Gwiazdor miał okazję pracować w Kijowie zaledwie dwa lata po aneksji Krymu i ponoć już wtedy zwracał uwagę na olbrzymie napięcie w kraju. Teraz na Instagramie tancerza pojawiły się dwa wpisy — oba przyprawiają o dreszcze.

Michał Piróg o Rosji. Opublikował nagranie z Władimirem Putinem

Przed chwilą na swoim Instagramie Michał Piróg przedstawił niepokojącą anegdotę sprzed zaledwie pięciu lat. Wyjawił, w jaki sposób został zbanowany na terenie Rosji, próbując dostać się z powrotem na terytorium Polski. Miała wówczas miejsce sytuacja, która na trwałe zapisała się w pamięci gwiazdora.

Michał Piróg opowiedział, jak podczas powrotu do kraju został zatrzymany przez kontrolę i zmuszony do podpisania dokumentów. Z racji tego, że tancerz nie znał cyrylicy, poprosił o pomoc swoją agentkę, która przez telefon, na podstawie przekazu od funkcjonariuszy, przetłumaczyła papiery i potwierdziła, że można je podpisać.

Wierząc w jej prawdomówność, podpisałem dokumenty mówiące, iż reprezentuje sobą wartości, które są sprzeczne z wartościami Federacji Rosyjskiej i że jestem jej wrogiem oraz jednostką zagrażającą Federacji. Zrzekłem się również możliwości odwiedzania jak i prób odwiedzania Rosji w przyszłości. Z tego co pamiętam, nie mogę nawet traktować Rosji jako kraju tranzytowego. Jak można się łatwo domyślić, nie dostaliśmy kopii dokumentów […] ale to był jedyny sposób, żeby zostać deportowanym z kraju carów.
Podpisałem, trafiłem na kilka godzin do aresztu (nie mam pojęcia jak nazwać miejsce, w którym przebywałem) na lotnisku, po czym po godzinach oczekiwań doczekałem się deportacji… Po powrocie dowiedziałem się, że był to tzw. Show case mający pokazać światu, że z Rosją się nie igra — opowiedział celebryta.

Michał Piróg jasno podkreślił, że już wówczas stracił zaufanie do władz Rosji i ani przez moment od tego czasu nie wierzył w to, że na terenie tego kraju panuje wolność i praworządność. Trzeba jednak zaznaczyć, że wrogie nastawienie tancerza dotyczy działań tamtejszych władz, nie zaś ludności.

Wyświetl ten post na Instagramie

Nieco wcześniej na Instagramie gwiazdora pojawiło się także nagranie z budzącą niepokój wypowiedzią Władimira Putina, który zagroził, że jeżeli jakikolwiek kraj stanie mu na drodze, konsekwencje będą miały niewyobrażalną skalę. Agresor zaznaczył, że jest przygotowany na każdą ewentualność.

Filmik wywołał potok komentarzy, a także doczekał się reakcji ze strony aktorek: Aleksandry Popławskiej, Ady Fijał i Julii Wieniawy. Ta ostatnia w smutnych słowach wyraziła swój lęk i obawę:

To wygląda jak jakiś straszny sen, z którego nie da się wybudzić. Co ten człowiek ma w głowie?

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Jak zwalczyć ból gardła w nocy?
  2. „Stepowa miłość” znika z TVP. Odcinków nie obejrzymy już nawet w sieci?
  3. „Płaczę”. Paweł Deląg pokazał wiadomość od znajomej z Ukrainy

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl