Michał Szpak zachował się w zaskakujący sposób. Wczoraj nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu zdecydował się wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Wziął do rąk mikrofon, a chwilę później ogromny tłum oniemiał, nie mogli uwierzyć w to, co zrobił artysta. 

Michał Szpak jasno określa swoje zdanie w sprawie trwającego już od ponad tygodnia strajku kobiet. Artysta jednoczy się z protestującymi, nie zgadzając się na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zmiany prawa aborcyjnego w kraju. Gdy ludzie zobaczyli Szpaka nieopodal domu Kaczyńskiego, oniemieli.

Michał Szpak zaskoczył protestujących

Michał Szpak popiera strajk kobiet i jak miliony Polaków nie zgadza się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Protesty w Polsce mają miejsce codziennie, a do nich dołączają się kolejne gwiazdy. 

Wczorajszy wieczór miał niezwykle symboliczne znaczenie. To właśnie 31. października kiedyś w Polsce był dniem niezwykłego święta – dziadów. Wszyscy doskonale pamiętamy o tej starej tradycji, a to za sprawą Adama Mickiewicza i jednego z jego największych dzieł. 

Artyści postanowili z tej okazji zorganizować happening, w strategicznym punkcie miasta stołecznego, w sercu Żoliborza, tuż naprzeciwko domu Jarosława Kaczyńskiego. W tym miejscu zebrały się też tłumy, by jak co dzień protestować przeciwko decyzji TK. 

W oknach kamienicy znajdującej się naprzeciwko domu wicepremiera na ul. Mickiewicza pojawiły się największe gwiazdy, które czytały na głos Dziady Mickiewicza. Gdy skończyli, w oknie stanął Michał Szpak z mikrofonem, wszyscy byli zaskoczeni. 

  1. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków
  2. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  3. Zamykają granicę z Polską. Już od dziś do sąsiedzkiego kraju mogą wjechać tylko wybrane osoby

Michał Szpak poparł protest w niezwykły sposób

W performansie wzięło udział bardzo dużo znanych osób. Wśród nich znaleźli się Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Maria Sadowska, Ralph Kamiński. Do tej grupy dołączył także Michał Szpak.

Gwiazdor tuż po przeczytaniu przez artystów fragmentów Dziadów, stanął w oknie z mikrofonem i zaśpiewał piosenkę. Jego występ spotkał się z ogromną aprobatą, artysta dosłownie porwał tłumy.

Protestujący są bardzo kreatywni i wciąż szukają nowych środków wyrazu na wyrażenie swojego sprzeciwu wobec decyzji TK. Protesty stają się polem na happeningi, spektakle, ale przede wszystkim coraz bardziej pomysłowe plakaty, z którymi protestujący spacerują po miastach. 

Michał Szpak z wielką chęcią dołącza się do strajku kobiet. Na swoim profilu na Instagramie stale zaznacza swoje poparcie, a także relacjonuje swoje działania w tej kwestii. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

michał szpak
fot. instagram.com/michal_szpakofficial

Śpiew Michała Szpaka porwał tłumy.

Michał Szpak
fot. instagram.com/michal_szpakofficial

Relacją z całego wydarzenia podzielił się na Instagramie.

Artyści w noc dziadów, czytali najsłynniejsze dzieło Adama Mickiewicza.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Michał Szpak chętnie popiera protest.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 39 tys. osób otrzyma bony w kwocie do 700 złotych. Lidl i Kaufland przygotowały prezent na zbliżające się święta
  2. Zrobili sobie zdjęcie na wycieczce. Gdy zobaczyli je z bliska, zaniemówili, było za ich plecami
  3. Kary za wejście na cmentarz są ogromne. W jedną chwilę można sprowadzić na siebie potężne nieszczęście
  4. Minister zdrowia zapowiedział przełomowe zmiany. Wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu
  5. Ogłoszono decyzję, od czwartku do grudnia całkowity lockdown. Nie mogło być inaczej, w europejskim kraju jest zbyt wiele zachorowań
  6. Nagrał, co na cmentarzu robi Żandarmeria Wojskowa. W sieci zawrzało
  7. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu

źródło: jastrzab.post.pl

 

 

 

Poprzedni artykułNie żyje znany polski polityk. Wstrząsające informacje obiegły Polskę 1 listopada
Następny artykułNowy pomysł Małgorzaty Trzaskowskiej: „Wnioskujemy, aby przy Pałacu Kultury i Nauki powstał plac Praw Kobiet”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl