Na profilu zwycięzcy Bursztynowego Słowika powiało nostalgią. Michał Szpak opublikował dwa zdjęcia, które dobitnie pokazały, jaką drogę przeszedł przez ostatnie lata. Aż trudno uwierzyć, że dzieli je tyle czasu. 

W ostatnich dniach Michał Szpak miał wiele powodów do świętowania. Tegoroczny Top of the Top Sopot Festival, połączony z 25-leciem TVN zdecydowanie należał do „kolorowego ptaka polskiej sceny”.

Już drugiego dnia imprezy do artysty powędrowała prestiżowy, Bursztynowy Słowik, zaś publiczność oszalała, kiedy nazajutrz zmierzył się z prawdziwą legendą — piosenką „Bohemian Rhapsody” zespołu Queen. Te niezwykły czas z pewnością skłonił wokalistę do przemyśleń i wspomnień. Ich efekt mogliśmy zobaczyć na profilu.

Michał Szpak pokazał dwa zdjęcia. Aż trudno uwierzyć w to, jaką drogę przeszedł

Najwierniejsi fani zapewne pamiętają rok 2011, kiedy o długowłosym artyście obdarzonym niepowtarzalnym głosem usłyszała cała Polska. Właśnie wtedy Michał Szpak podbił serca publiczności, jako uczestnik programu „X Factor”. I choć pierwsze miejsce zajął wówczas Gienek Loska, jego rywal aż do dziś nie zszedł ze sceny — wprost przeciwnie, ponieważ jego kariera wydaje się stale nabierać tempa.

Trzeba przyznać, że wokalista przeszedł długą drogę, a przez ponad dekadę jego osobowość i odwaga rozwijały się, aż nabrały kształtów, które dziś znamy. Jednak od samego początku jego nietuzinkowy, oryginalny styl wzbudzał zainteresowanie (a czasem kontrowersje).

Aż trudno uwierzyć w to, że od momentu, kiedy zobaczyliśmy artystę w talent show, minęło już 11 lat! Na fali nostalgii po triumfalnym zakończeniu Top of The Top Festival Michał Szpak zaprezentował dwa zdjęcia — obecne oraz z 2011 roku.

I choć przez ten czas wiele się zmieniło w życiu artysty — jego konto urosło o całą, nagradzaną dyskografię oraz wiele nagród — on sam, niezmiennie, pozostaje „kolorowym ptakiem polskiej sceny”.

Pamiętacie występ artysty w „X Factor”?

Michał Szpak
fot. Fragment koncertu TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL, Michał Szpak
Michał Szpak
fot. Fragment koncertu TOP OF THE TOP SOPOT FESTIVAL, Michał Szpak

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Top of the Top Sopot Festival 2022. Michał Szpak zdobył Bursztynowego Słowika. Jego kreacja przejdzie do historii
  2. Marcin Hakiel podjął decyzję o przeprowadzce. Nie może mieszkać w domu, który dzielił z Kasią?
  3. „Pytanie na śniadanie”: Cichopek bez Kurzajewskiego. Z nowym partnerem poprowadziła dzisiejsze wydanie

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl