Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Michał Wiśniewski pokazał pamiątkowe zdjęcie z Violettą Villas. Łączyła ich przyjaźń
Karol Osiński
Karol Osiński 24.03.2021 09:35

Michał Wiśniewski pokazał pamiątkowe zdjęcie z Violettą Villas. Łączyła ich przyjaźń

Michał Wiśniewski
fot. instagram.com/m_wisniewski1972

Michał Wiśniewski był wielkim przyjacielem Violetty Villas. Piosenkarz niejednokrotnie wypowiadał się na jej temat w samych superlatywach, a także opowiadał o jej ostatnich chwilach. Teraz opublikował archiwalne zdjęcia sprzed lat w towarzystwie swojej przyjaciółki i idolki jednocześnie.

Jakiś czas temu Michał Wiśniewski gościł w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej, gdzie miała miejsce premiera rewii Gwiazda, opowiadającej o osobie Violetty Villas. Teraz piosenkarz opublikował zdjęcia z jednej z imprez w towarzystwie swojej zmarłej w 2011 roku przyjaciółki.

Michał Wiśniewski opublikował zdjęcia z Violettą Villas

Na opublikowanej fotografii widać, że Michał Wiśniewski przyjął artystką ze szczególną gościnnością. Stół był zastawiony jedzeniem i ozdobami, a piosenkarz ubrany był w elegancką kamizelkę. Był to czas Bożego Narodzenia. Widać ubraną choinkę oraz prezenty.

Z wielkim sentymentem wspominam ten moment. Gościłem w domu największą divę polskiej muzyki. Byliśmy tuż od nagrania kolejnego wielkiego przeboju: Kocham Życie – napisał pod opublikowanymi fotografiami Michał Wiśniewski.

Na zdjęciach widzimy również ówczesną partnerkę Wiśniewskiego. Anna Świątczak była wtedy w drugiej ciąży z córką – Vivienne, która urodziła się w lutym 2008 roku. Wobec tego zdjęcie zostało wykonane zimą w 2007 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak się okazało, Violetta Villas była wielką fanką twórczości Wiśniewskiego. Na przyjęciu pojawiła się w towarzystwie swojej opiekunki Elżbiety B. Z Michałem łączyła ją wielka przyjaźń, którą rozdzieliła dopiero tragiczna śmierć piosenkarki w 2011 roku.

Kariera Violetty Villas

Mało kto o tym wie, ale Violetta Villas tak naprawdę nazywała się Czesława Cieślak. Po mężu przyjęła nazwisko Gospodarek. Zmieniła je na pseudonim artystyczny, dlatego, że jeden ze znajomych doradził jej, iż nikt za granicą nie będzie w stanie wymówić jej nazwiska.

Jej kariera rozkręciła się w latach 60. Twórczość Villas była znana nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Początkowo występowała we Francji, gdzie dostrzegli ją producenci muzyczni z Ameryki. Tam zaproponowano jej angaż w Casino de Paris, w Las Vegas.

Zdarzały jej się takie historie, że na scenę wjeżdżała białym Jaguarem w towarzystwie stuosobowego baletu. Ciuchy gwarantowali jej najlepsi projektanci mody świata. Jednak na starość spotkała ją bardzo przykra sytuacja.

Jej opiekunka Elżbieta B. została skazana na 1,5 roku więzienia za znęcanie się nad artystką. Oględziny ciała zmarłej w 2011 roku piosenkarki wykazały, że była głodzona, bita i gnębiona. Dodatkowo pozostawiła jej dom w ruinie.

Zobacz zdjęcie:

Michał Wiśniewski opublikował zdjęcie z Violettą Villas.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com, pudelek.pl