Michał Wiśniewski jest bardzo transparentnym celebrytą. Nie owija w bawełnę i nie zataja pewnych informacji przed fanami, nawet jeśli byłoby to dla niego wygodniejsze. Od lat otwarcie mówi o swoim problemie z alkoholem i bankructwie.

Teraz w rozmowie dla „Dzień Dobry TVN” opowiedział o innym problemie, który od dawna go trapi. Jego objawy potrafiły być bardzo męczące.

Michał Wiśniewski o swojej chorobie

Z czym wobec tego musi męczyć się Michał Wiśniewski? Jak wyjawił we wspomnianym wyżej wywiadzie, cierpi na łuszczycę. To choroba skóry, która objawia się zapalnymi zmianami przybierającymi postać czerwonych, podrażnionych plam. Odpowiednio leczona może być w zasadzie dla osób postronnych niewidoczna, ale zaniedbana bardzo daje się we znaki. Michał Wiśniewski dobrze o tym wie.

Łuszczyca jest bowiem chorobą, która może zaostrzać się poprzez nadużywanie alkoholu i stres. W pewnym momencie te dwa czynniki były codziennością dla wokalisty, a schorzenie dobrze mu o tym przypominało. Jak wytłumaczył, doszło wręcz do tego, że praktycznie nie miał paznokci, a zmiany skórne zaczynały już pojawiać się na twarzy. Wówczas charakteryzatorki miały przed sobą dużo cięższe zadanie, by przygotować go do występów w telewizji czy przed publicznością.

Mało tego, to niejedyne problemy zdrowotne artysty. Dekadę temu wykryto u niego złośliwego guza podskórnego zlokalizowanego na pośladku. Na całe szczęście udało się go usunąć operacyjnie.

Obecnie wydaje się, że z Michałem jest już dużo lepiej. Można tak wnioskować po jego pozytywnym usposobieniu i znacznie większej aktywności w mediach. W końcu wokalista jest od niedawna jurorem w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a teraz pojawia się także w show pod tytułem „Wielka Ucieczka”.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Czy Małgorzata Tomaszewska jest samotną matką? Odpowiedziała na uszczypliwy komentarz
  2. Mało kto zauważył, co stało się podczas występu Krystiana Ochmana. Było o włos od kompromitacji
  3. Bardzo smutne wieści o stanie zdrowia Jana Nowickiego. Dramat rozgrywa się w domowym zaciszu

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl