Do sieci trafiła bardzo przykra informacja. Popularny polski aktor, Michał Żebrowski przechodzi przez trudny moment swojego życia. Nie żyje jego ukochany tata, Tadeusz Żebrowski. Wiadomość o śmierci ojca artysty pojawiła się na portalu nekrologi.wyborcza.pl. Przyczyna takiego przebiegu zdarzeń nie jest znana. Mężczyzna odszedł 27 lutego. Miał 92 lata.

Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Michał Żebrowski od zawsze okazywał szacunek wobec swoich rodziców, o czym mogą świadczyć publikowane zdjęcia, oraz serdeczne słowa kierowane w ich stronę. Niestety nadszedł moment, w którym aktor musiał pożegnać swojego tatę.

Tata Michała Żebrowskiego nie żyje

Urodzony w Warszawie Michał Żebrowski zawdzięcza swoją bogatą karierę aktorską nie tylko wybitnym umiejętnościom i kunsztem aktorskim, ale także swoim ukochanym rodzicom. Bożena Urbańska-Żebrowska i Tadeusz Żebrowski pozwolili mu na zrealizowanie swoich marzeń, a jednym z nich była właśnie kariera aktora.

Artysta niejednokrotnie pokazywał, że ma wielki szacunek do rodziców i nie zapomina o tym kto otworzył mu drzwi do dalszej kariery zawodowej. W mediach społecznościowych aktora można zobaczyć kilka zdjęć, na których widnieje w towarzystwie rodziców. Niestety nadszedł czas na zdecydowanie smutniejsze i tragiczne chwile.

W sieci pojawił się nekrolog informujący o śmierci taty aktora, Tadeusza Żebrowskiego. Mężczyzna zmarł 27 lutego w wieku 92 lat. Do tej przykrej informacji dodano kilka wzruszających słów:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Odszedł nasz drogi przyjaciel, niezapomniany żoliborski hufcowy, dobry, serdeczny człowiek. Dziękujemy Panu Bogu za Jego życie – można przeczytać w kondolencjach dla rodziny – czytamy w nekrologu.

Michał Żebrowski przechodzi trudne chwile

Aktor nie wypowiedział się jeszcze publicznie na temat tego, co go spotkało, jednak w nekrologu można przeczytać także kilka cennych informacji na temat daty pożegnania zmarłego:

Msza pogrzebowa odbędzie się 17 marca o godz. 12:30 w Kościele św. Marcina przy ul. Piwnej 6. Ojciec Michała Żebrowskiego spocznie w rodzinnym grobie na Starych Powązkach o godz. 14:30 (II brama, św. Honoraty) – czytamy.

Michał Żebrowski ma za sobą bardzo bogatą karierę aktorską, a także role w wielu uznanych filmach i serialach. Sposobem byłoby nie wspomnieć o jego udziale w takich produkcjach jak: Pianista, Na dobre i na złe, Pręgi, Kto nigdy nie żył, Rok 1916 i oczywiście Ogniem i Mieczem. Za rolę w drugiej z wymienionych otrzymał Telekamerę w 2015 roku.

Aktor jest mężem Aleksandry oraz trójki dzieci. W styczniu Żebrowski opublikował zdjęcie małżonki ze szpitala i przy okazji wsparł poglądy Strajku Kobiet, czym udowodnił, że walka o prawa kobiet nie jest mu obojętna. Trzecia pociecha Michała i Aleksandry przyszła na świat w ubiegłym roku.

Zobacz zdjęcia:

Zmarł tata Michała Żebrowskiego, Tadeusz Żebrowski. Miał 92 lata.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: nekrologi.wyborcza.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl