Dziś jedno z nietypowych świąt, które można obchodzić z największą przyjemnością. 30 maja obchodzimy międzynarodowy dzień bez stanika. Kto wymyślił to święto i dlaczego zostało ustanowione? 

Chociaż nie wiadomo dokładnie, kto i kiedy wymyślił Dzień bez stanika, jedno jest pewne – dla wielu osób jest to najpiękniejsze święto w roku. Według niektórych za pomysłem celebrowania tak oryginalnego dnia stoją mężczyźni, według innych – feministki. Być może jednak na pomysł wpadła kobieta, której zbyt bardzo uwierał stanik? Idea święta ma dłuższą historię…

Jak donoszą światowe media, pierwsze pomysły celebrowania takiego dnia pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. Moda na porzucenie staników pojawiła się tam już w latach 60. i 70. XX wieku. Za pomysłem stały feministki, które nawoływały do seksualnej rewolucji.

Międzynarodowy Dzień bez stanika

Współczesny odpowiednik biustonosza wymyśliła Caresse Crosby w 1910 roku. Biustonosze szybko stały się popularne wśród kobiet, głównie ze względu na dresscode ustanowiony w pracy. Bez wątpienia biustonosze są obecnie nieoficjalnym wymogiem w każdej biurowej pracy.

Warto zaznaczyć, że niektóre gwiazdy nie przepadają zbytnio za biustonoszami. Często lubią podkreślać swoje walory, którymi chwalą się w mediach społecznościowych. Bez stanika pojawiała się Anna Lewandowska, Edyta Górniak, Anna Mucha, Natasza Urbańska, Kim Kardashian, Selena Gomez czy Rihanna. Wszystkie one są bardzo odważne jeśli chodzi o eksponowanie swojego biustu.

Świąt nietypowych wciąż przybywa. Nikogo nie dziwi Dzień Całowania, Dzień Przytulania czy Dzień krótkiej spódniczki. Warto o nich pamiętać, tym bardziej, że bardzo często towarzyszą poważnym kampaniom społecznym. Tak jest również w Dniu bez stanika, kiedy to organizacje społeczne nawołują do badania piersi. Profilaktyka raka piersi jest bardzo ważna, istotne jest wczesne wykrycie nowotworu. Badania należy przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Na bieżąco można również przeprowadzać samobadanie piersi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ewa Farna się odchudza. Poznaj jej praktyczną dietę i przepis na ulubione danie
  2. Anna Mucha pokazuje piersi. Zachęca do ich masowania
  3. Koszmarny dramat w rodzinie Przemysława Salety. Została już tylko wiara w cud
Poprzedni artykułW rok zrzuciła 33 kg jedząc… więcej! Ta metamorfoza szokuje
Następny artykułAFERA! Krychowiak i Glik POBILI SIĘ! „Weź, ku*wa, zamknij mordę!”