Mięso może być skażone? Jak podaje Interia, potwierdzono siedem kolejnych przypadków zakażenia COVID-19 u osób pracujących w zakładzie mięsnym Animex Food w Starachowicach. Łukasz Dominiak, rzecznik zakładu, zaznaczył, że firma jest w stałym kontakcie z władzami sanepidu. Pierwszy przypadek stwierdzono tam 15 maja. 

Wirusa SARS-CoV-2 wykryto do tej pory u 60 osób powiązanych z zakładem mięsnym, z województwa świętokrzyskiego. Rzecznik Animex Foods podkreślił, że ich działania konsultowane są z najlepszymi w kraju ekspertami od epidemiologii. Zakład pozostaje także w kontakcie z władzami województwa. 

Mięso trafi do sprzedaży? 

Nikt nie zdradził, czy mięso produkowane w zakładzie jest zdatne do zjedzenia i czy trafi do sprzedaży. Media nie podają także informacji o tym, czy osoby zakażone przebywały w pomieszczeniach, w których mogły mieć styczność z wyrobem. Rzecznik wyznał, iż kolejne testy wykazały, że następne siedem osób jest chorych na koronawirusa – poinformowała Interia.

– Łącznie zarażonych tym wirusem są 54 osoby z zakładu i sześciu pracowników firm zewnętrznych – powiedział Dominiak dodając, że na obowiązkowej kwarantannie przebywa obecnie ponad 180 pracowników zakładu i to z tej grupy wywodzi się zdecydowana większość nowych przypadków zakażeń wirusem.

  1. Najnowsze informacje o pieniądzach Polaków. Czy powinniśmy czuć się oszukani?
  2. Była żona Wiśniewskiego wróciła, wszystko się wydało. Pikantne szczegóły niespodziewanie trafiły do mediów
  3. Przywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł

Wprowadzono środku bezpieczeństwa

Rzecznik firmy Animex Food podkreślił w oświadczeniu, że wszelkie środki bezpieczeństwa zostały wprowadzone 15 maja, kiedy pojawił się pierwszy przypadek zakażenia wirusem. Pracownicy mają m.in. mierzoną temperaturę.

– Zwiększyliśmy także liczbę punktów dezynfekcyjnych celem jeszcze częstszego mycia i odkażania rąk. Wprowadziliśmy także dodatkowe mycia i sanityzacje zakładu – powiedział Dominiak. 

Mamy nadzieję, że firma wyda wkrótce oświadczenia o tym, czy mięso trafi do sprzedaży, a zakład nie stanie się tak dużym ogniskiem koronawirusa, jak kopalnie

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mięso
Fot. unsplash.com/Raymond Pang

Pracownicy zakładu mięsnego zarażeni koronawiursem.

mięso
Fot. unsplash.com/
Victor Olariu

Firma wydała oświaczenie. 

mięso
Fot. unsplash.com/Monika Izdebska

Nikt nie zdradził, czy mięso jest nadal w sprzedaży. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  2. Porażająca wiadomość z Chin. Wielu protestowało i się bało, ale decyzja zapadła
  3. Norbi pokazał żonę. Marzena jest trzecią żoną gwiazdora. Piękna?
  4. Myśleli, że zmarła podczas porodu. Wtedy jej mąż wyszeptał słowa, które doprowadziły do cudu
  5. Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie. Dożył nieprawdopodobnego wieku
  6. Jarosław Kaczyński chciał to ukryć? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

Źródło: fakty.interia.pl 

Poprzedni artykułMałgorzata Ostrowska-Królikowska znów przeżywa ciężkie chwile. Chodzi o jej córkę
Następny artykułPrzełom dla emerytów? W życie może wejść niespodziewany projekt
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.