Mieszkańcy jednego ze stanów przeżywają istną udrękę. Niestety, do Polski dotarły tragiczne informacje, jak się okazuje, sytuacja jest na tyle poważna, że mówi się o pladze. I choć małe, włochate stworzenia wyglądają nawet uroczo, nic bardziej mylnego, są niewyobrażalnie niebezpieczne, a o tym, jak kończy się bliskie spotkanie z nimi, przekonała się zatrważająca ilość osób.

Choć z pozoru może wydawać się niczym wielkim, sytuacja jest bardzo poważna. Plaga Megalopyge opercularis to nie żarty. Czym są te niepozorne stworzenia, które mogą przysporzyć nam ogromnych problemów? Na własnej skórze przekonali się o tym mieszkańcy stanu Wirginia w Stanach Zjednoczonych, którzy przeżywają istne piekło. Eksperci nie mają złudzeń.

Plaga trujących gąsienic. Mieszkańcy przeżywają piekło

Czym są Megalopyge opercularis? Megalopyge opercularis to małe, włochate gąsienice, które, choć z wyglądu niepozorne, są bardzo niebezpieczne. Wszystko przez jadowite kolce, którymi pokryte są ciała larw. Mieszkańcu Wirginii mierzą się z prawdziwą plagą.

Choć jak informuje portal menway.interia.pl, same gąsienice nie są z natury agresywne, bliskie spotkanie z nimi wiąże się z poważnymi dla naszego zdrowia konsekwencjami. Kobieta, która ostatnio miała styczność z Megalopyge opercularis natychmiast trafiła do szpitala. Zdrowie odzyskała dopiero po wielu dniach. Niestety, skutki ukąszenia przez małe stworzenie, są tragiczne.

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Ukąszona przez trującą gąsienicę

To było niczym wbity w ciało rozpalony nóż – mówiła w rozmowie z CNN kobieta, która została ukąszona przez gąsienicę. Jak się okazuje, amerykanka nie zauważyła larwy, znajdującej się na siedzeniu swojego samochodu. Przeszywający ból rozdarł jej ciało.

Jak relacjonuje portal, kobieta trafiła na pogotowie, a zdrowie odzyskała dopiero po upływie trzech dni. Niestety, mieszkańcy Wirginii mierzą się z prawdziwą plagą, choć jak przekonują władze, mimo licznych przypadków, sytuacja jeszcze jest pod kontrolą.

Jak się okazuje, bezpośredni kontakt z larwą może spowodować swędzącą wysypkę, a nawet wymioty, biegunkę i bolesny obrzęk węzłów chłonnych. W razie ukąszenia, miejsce powinniśmy dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie usunąć trujące włoski. Często jednak taka sytuacja musi skończyć się wizytą u lekarza.

ZOBACZ WIDEO:

Mieszkańcy Wirginii zmagają się z plagą trujących gąsienic.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nie żyje polski piosenkarz, tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Jego występy przez lata podziwiali turyści z całego kraju
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. Tadeusz Rydzyk zastawił się jak Kaczyński. Kordony policji ruszyły pod Radio Maryja, zadziwiające sceny
  7. Piorunujące i oszałamiające, mało znane zastosowania soku z ogórków kiszonych. Na odchudzanie, odporność i marynowanie mięsa

źródło: menway.interia.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.