Wiemy, że często nazwy zabiegów wykonywanych w salonie kosmetycznym, mogą często brzmieć dość enigmatycznie, dlatego dziś pod lupę weźmiemy jeden z nich. Mikrodermobrazja – jakie efekty daje ten zabieg i kiedy warto go wykonać?

Mikrodermobrazja – co to za zabieg?

Nieinwazyjny zabieg stosowany dla ogólnego poprawienia kolorytu oraz tekstury skóry. Może on poprawić wygląd cery i zminimalizować widoczność uszkodzeń spowodowanych słońcem – zmarszczek, plam starczych, blizn potrądzikowych i innych problemów związanych z cerą.

Do wykonania zabiegu kosmetyczka używa specjalnego aplikatora o powierzchni ściernej, który delikatnie oczyszcza grubą, zewnętrzną warstwę skóry.

Inna technika mikrodermabrazji polega na rozpylaniu drobnych cząstek tlenku glinu lub wodorowęglanu sodu za pomocą zasysania. Efekt końcowy wygląda podobnie. 

Mikrodermobrazja – zastosowanie

Mikrodermabrazja jest uważana za bezpieczną procedurę dla większości typów i kolorów skóry. Zaleca się ją w przypadku:

– drobnych zmarszczek,

– przebarwień, plam starczych, 

– rozszerzonych porów i zaskórników,

– blizn potrądzikowych,

– nierównego kolorytu cery.

Mikrodermobrazja – jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem unikaj ekspozycji na słońce. Ponadto, zaprzestań używania środków złuszczających oraz masek na około 3 dni przed terminem wizyty w salonie kosmetycznym. 

Przed rozpoczęciem zabiegu zmyj makijaż i dokładnie oczyść twarz.

Jak dbać o cerę po zabiegu?

Utrzymuj nawilżenie skóry i używaj delikatnych produktów do pielęgnacji skóry. Przez co najmniej jeden dzień po leczeniu, unikaj stosowania miejscowych leków przeciwtrądzikowych. 

Ochrona skóry za pomocą filtrów przeciwsłonecznych jest niezwykle ważna. Nawet kilka tygodni po zabiegu, Twoja skóra może być nadal bardziej wrażliwa na słońce.

Poprzedni artykułMaski w płachcie – dlaczego warto ich używać?
Następny artykułKąpiel – jak wpływa na Twoje ciało?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.