Milioner, który zyskał sławę i pieniądze dzięki seansom hipnotycznym dawno temu zniknął z pierwszych stron gazet. W latach 90. cieszył się ogromną popularnością na całym świecie, a programy z jego udziałem oglądały miliony widzów. Co dziś dzieje się z Anatolijem Kaszpirowskim?

Anatolij Kaszpirowski dzięki swoim niezwykłym zdolnościom zyskał międzynarodowy sukces. Hipnotyzer, psychoterapeuta i milioner jeszcze pod koniec lat 80. zasłynął znieczuleniem pacjentki… poprzez przekaz telewizyjny. Przez wiele osób do dziś jest uznawany za cudotwórcę i obiekt czci.

Milioner Kaszpirowski: programator mózgów

Anatolij Kaszpirowski w swoich programach uleczał ludzi, którzy zmagali się z przeróżnymi problemami. Szybko zyskał sławę na całym świecie i odwiedził wiele miejsc. Trafił nawet do Polski, gdzie również chętnie oglądano jego programy. Wiele pokoleń Polaków pamięta słynne adin, dwa, tri, które wypowiadał, przystępując do hipnozy. Spotkał się nawet z Lechem Wałęsą.

-On zawsze mi się podobał. Rozmawiałem z jego żoną Danutą, Lech miał wtedy stan przedzawałowy i poleciłem jej jeden preparat. Nie wiem, czy mnie posłuchali, ale następnego dnia on już pracował — wspominał w rozmowie z Dzień dobry TVN.

Jak sam o sobie mówi, ma zdolność programowania ludzkich mózgów. Jego działania budziły wiele kontrowersji i były krytykowane między innymi przez Ministerstwo Zdrowia ZSRR i wielu duchownych. Kaszpirowski jednak do dziś zajmuje się uzdrawianiem.

Kim jest Anatolij Kaszpirowski?

Anatolij Kaszpirowski jest rosyjskim lekarzem psychiatrą i psychoterapeutą. Ukończył uniwersytet medyczny, a międzynarodową sławę zyskał, gdy zajął się hipnozą i publicznie uzdrawiał ludzi. Twierdzi, że potrafi nastawić system samoregulacji ciała, który pozbywa się bólu i chorób. Chętnie wspierał akcje charytatywne. Podczas pobytu w Polsce przekazał 4 tysiące dolarów na budowę klasztoru na Jasnej Górze i ufundował tablicę pamiątkową ku czci Solidarności w Gdańsku.

Obecnie ma 80 lat, choć wygląda dużo młodziej i nadal zajmuje się psychoterapią. Mieszka na Ukrainie, ale często przebywa w USA, gdzie żyją jego dzieci i wnuki. Tam także organizuje swoje spotkania, na które nie brakuje chętnych. Aktywnie prowadzi konto na Instagramie, gdzie dzieli się nowościami ze swojego życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MILIONER
instagram.com/anatoly_kashpirovskiy

Anatolij Kaszpirowski zasłynął dzięki hipnozom, które przeprowadzał w programach telewizyjnych.

MILIONER
instagram.com/anatoly_kashpirovskiy

Dziś wciąż uzdrawia i cieszy się popularnością w wielu krajach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  2. Blanka Lipińska wyszła za młodszego partnera. Kim jest Maciej Buzała?
  3. Agnieszka Woźniak-Starak nie poprowadzi „Big Brothera”. Zastąpi ją młodsza koleżanka
  4. Gwiazda TVN pokonała chorobę 4 lata temu. Niebezpieczny nowotwór został wykryty przypadkiem
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!

Źródła: teleshow.wp.pl, pl.sputniknews.com

Poprzedni artykułSen z psem jest lepszy, niż z drugim człowiekiem? Nowe badania nie pozostawiają wątpliwości
Następny artykułNiespodziewana śmierć w „M jak Miłość”. Widzowie pożegnają ważnego bohatera
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.