Milionerzy zaliczyli gigantyczną wpadkę! Pierwszy raz jesteśmy świadkami takiej sytuacji w ulubionym teleturnieju Polaków. Aż dwie odpowiedzi były poprawne! Jak się z tego wytłumaczą?

Widzowie są naprawdę oburzeni – tego jeszcze nie było. Milionerzy zaliczyli gigantyczną gafę, która mogła poskutkować odpadnięciem uczestnika z programu – i to już przy drugim pytaniu! Co takiego wydarzyło się w teleturnieju?

Milionerzy: wpadka TVN

Milionerzy to bez wątpienia jeden z ulubionych teleturniejów Polaków. Charyzmatyczny prowadzący i pełna napięcia formuła programu sprawiają, że widzowie od lat wierni są temu formatowi. Teraz jednak program zaliczył niezłą gafę! Zazwyczaj wytykamy błędy i zabawne odpowiedzi uczestnikom, tym razem jednak wina ewidentnie leżała po stronie produkcji. Co się stało?

Pan Tomasz z Krakowa miał odpowiedzieć na pytanie za gwarantowany tysiąc złotych. Uczestnik już na samym początku miał utrudnione zadanie! Oto pytanie, które usłyszał:

Który ze szkolnych przyborów jest jednym z symboli wolnomularstwa?

Do wyboru, jak zwykle były 4 odpowiedzi: 

A. Linijka

B. Cyrkiel

C. Nożyczki

D. Ołówek

Pozornie proste pytanie okazało się jednak bardziej skomplikowane! Dlaczego?

Wpadka w Milionerach

Choć pytanie na pierwszy rzut oka nie wydaje się trudne, po chwili zastanowienia może sprawić pewną trudność – mianowicie, gdy przyjrzymy się symbolowi wolnomularstwa widzimy, że… dwie z podanych odpowiedzi są prawidłowe!

Pan Tomasz także sprawił wrażenie zagubionego i postanowił poprosić o pomoc publiczność. Głosami większości wygrała odpowiedź B, czyli cyrkiel. Gracz postanowił więc pójść za głosem serca i udało mu się zdobyć gwarantowane 1000 złotych. Nie zmienia to jednak faktu, że Milionerzy popełnili poważny błąd – w symbolu wolnomularstwa wyraźnie widzimy zarówno cyrkiel, jak i linijkę!

Jak produkcja wytłumaczyła się z wpadki, przez którą gracz mógł przedwcześnie zakończyć walkę o milion? 

– Czy wiecie, że cyrkiel reprezentuje sferę duchowości i wieczności, jak i również aktywne siły Boga i człowieka. Dodatkowo jest symbolem określającym zasady i ograniczenia, a także granice nieskończoności – napisano na stronie programu.

Na ten temat wypowiedział się także specjalista, Tadeusz Cegielski – mason i znawca zagadnień wolnomularskich. Jego wypowiedź była nieco bardziej jasna, niż ta, której udzielili Milionerzy!

– Pytano nie o znak, a o symbol. Znak jest jednoznaczny, przy symbolu interpretację mogą być dowolne, symbol nigdy nie ma jednoznacznej definicji. Dlatego uważam, że pytanie było po prostu źle postawione.

Najważniejsze, że panu Tomaszowi udało się ostatecznie udzielić prawidłowej odpowiedzi!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

milionerzy
youtube.com @Wirtualna Polska

Milionerzy zaliczyli niezłą wpadkę!

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułMartyna Wojciechowska odrzuciła milionera! Był zabójczo przystojny i chciał się z nią ożenić
Następny artykułAleksandra Kwaśniewska z mamą, Jolantą. Panie pokazały się razem i zgarnęły tysiące komplementów
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.