Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Milionerzy przed 30. Oto najmłodsze i najbogatsze osoby, które nie ukończyły 30. roku życia
Marta Kulik
Marta Kulik 12.07.2019 18:35

Milionerzy przed 30. Oto najmłodsze i najbogatsze osoby, które nie ukończyły 30. roku życia

Jak oszczędzać pieniądze
unsplash.com Dil

Milionerzy przed 30! Przedstawiamy wam sylwetki najmłodszych, ale i najbogatszych osób na świecie! Jesteście ciekawi, jak udało im się zgromadzić ogromny majątek? Kwoty nie mieszczą się w głowie! Znamy też polskie nazwiska.

Milionerzy bogacą się i w szalonym tempie zostają miliarderami! Według magazynu Forbes w porównaniu z 2007 rokiem liczba miliarderów niemal się podwoiła! W Polsce mamy obecnie 43 miliarderów. Siedmiu z nich znalazło się na liście najbogatszych ludzi na świecie! Jak wygląda sytuacja z osobami, które zarobiły milion przed trzydziestką? Sprawdzamy!

Milionerzy przed 30: Polska

W 2016 roku Wprost opublikował ranking najbogatszych Polaków przed 40, przedstawiamy wam sylwetki czwórki najmłodszych z nich, którzy w dniu opublikowania rankingu nie mieli więcej niż trzydzieści lat!

1. Edgar Łukasiewicz: 26 lat. Syn zmarłego Mariusza Łukasiewicza, twórcy Lucas Banku i Eurobanku. Gdy Edgar odziedziczył gigantyczną fortunę miał zaledwie 11 lat. Media okrzyknęły go najbardziej tajemniczym milionerem. Znalazł się też na liście stu najbogatszych Polaków. Według ostatniego rankingu Wprost jego majątek to obecnie 630 milionów, co oznacza, że w ciągu dwóch lat zarobił 35 milionów!

2. Victoria Wejchert: 29 lat. Spadkobierczyni majątku ojca, Jana Wejcherta, założyciela ITI Group i TVN. Ukończyła zarządzanie i antropologię na Uniwersytecie Cambridge. Inwestuje głównie w branże medyczne, rolnicze i gastronomiczne. Majątek Victorii oszacowano na 297 milionów.

3. Mateusz Juroszek obecnie 32 lata. Wraz z rodziną posiada wszystkie udziały w spółce STS, będącej największym prywatnym bukmacherem w Polsce. Spółka rozwinęła się głównie dzięki działaniom Mateusza. Jego majątek to 250 milionów.

4. Robert Lewandowski: 30 lat. Piłkarz zarabia nie tylko na kontraktach klubowych, ale też na reklamach i użyczaniu swojego wizerunku. Chętnie inwestuje w nieruchomości, ponadto stworzył dom mediowy oraz zainwestował w restaurację i klinikę medycyny sportowej. Majątek Roberta szacuje się na 353 miliony.

Milionerzy przed 30: świat

Forbes w 2016 roku przygotował też liczbę najbogatszych, ale jednocześnie najmłodszych osób z całego świata. Zobaczcie, jakimi majątkami zarządzają! Niektórzy z nich, nie mogli jeszcze… pić alkoholu w USA! Od tych sum może się zakręcić w głowie.

1. Alexandra i Katharina Andersen: 22 i 23 lata. Norweżki swoją olbrzymią fortunę zawdzięczają tacie, po którym odziedziczyły majątek. Rodzina Andresen jest znana w Norwegii od wieku, przede wszystkim z handlu tytoniem i inwestycji giełdowych. Siostry posiadają po 1,2 miliarda dolarów.

2. Gustav Magnar Witzoe: 25 lat. Jest właścicielem 47 procent akcji Salmar ASA – jednego z największych na świecie producentów łososia. Firma została założona przez jego ojca, który cały w dalszym ciągu nią zarządza. Majątek młodego Norwega to 1,3 miliarda dolarów.

3. Evan Spiegel: 28 lat. Amerykanin wspólnie z kolegą, którego poznał na Uniwersytecie Stanforda, Bobbym Murhpy, w 2011 roku, założyli firmę Snapchat. Majątek Evana to 2,1 miliarda dolarów. Bobby Murphy ma 27 lat, a jego majątek to 1,8 miliarda dolarów.

4. Ludwik Theodor Braun: 26 lat. Niemiec posiada 9,69 proc. akcji firmy swojego ojca – Braun Melsungen, który z kolei przejął ją po swoim ojcu. Firma zajmuje się opieką szpitalną, produkcją wyrobów medycznych, instrumentów chirurgicznych. Majątek Ludwika oszacowano na 1,2 miliarda dolarów.

Wiedzieliście, że młodzi ludzie mogą zarządzać tak gigantycznymi majątkami? Co prawda w większości młodzi milionerzy fortunę zawdzięczają rodzicom, ale mnóstwo inwestycji i wielomilionowych transakcji podejmują się sami!

ZOBACZ ZDJĘCIA NAJBOGATSZYCH:

milionerzy

Robert Lewandowski trafił na listę najbogatszych Polaków!

milionerzy

Alexandra Andersen w wieku 19 lat była już miliarderką!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bartłomiej Misiewicz żąda miliona złotych odszkodowania od Patryka Vegi. Reżyser odpowiada
  2. Tomasz Ciachorowski wrzucił do sieci niepokojące nagranie. Aktor szybko uspokoił fanów
  3. Robert Janowski skomentował odejście Barbary Kurdej-Szatan z TVP. „Nie dziwię się”
  4. Roksana Węgiel ponownie musi mierzyć się z negatywnymi komentarzami. Jak gwiazda radzi sobie z hejtem?
  5. Kuba Wojewódzki otworzył w Warszawie restaurację. Co warto zjeść w „Niewinnych Czarodziejach 2.0”?

Źródła: Wprost, Forbes