„Milionerzy” niezmiennie od kilkunastu lat pozostają jednym z ulubionych teleturniejów Polaków. Show jest znane z trudnych, a przy tym często podchwytliwych pytań. Jedno z takowych zostało zadane ostatniemu uczestnikowi wtorkowego odcinka. Jak brzmiało?

Warto nadmienić, że odpowiadający walczył o aż ćwierć miliona złotych. Mógł za to zrezygnować i zabrać ze sobą gwarantowane 125 tysięcy. Na co się zdecydował?

„Milionerzy”: Trudne pytanie z geografii za ćwierć miliona złotych

Jak wobec tego brzmiało wspomniane pytanie? Uczestnik musiał wybrać parę miast, które leżą w różnych państwach, na różnych kontynentach, ale nad tym samym morzem. Już samo to wydaje się trudne, a sprawy nie ułatwiły jeszcze odpowiedzi.

Te były bowiem zestawione tak, że składały się z par miast, które nazywają się tak samo! Pierwsza odpowiedź zawierała miejscowości o nazwie Trypolis, druga Sydney, trzecia Toronto, a czwarta Amsterdam. Nie ma wątpliwości, że taki zestaw mógł jeszcze bardziej namieszać w głowie uczestnika.

Zrobił to zresztą bardzo skutecznie, bo zdecydował się on ostatecznie nie udzielać odpowiedzi na to pytanie. Choć na głos rozważał różne odpowiedzi i najbliżej był wybrania tej pierwszej, posłuchał głosu rozsądku, zabierając ze sobą gwarantowane 125 tysięcy złotych.

Która z odpowiedzi była wobec tego poprawna? Otóż właśnie ta pierwsza. Obydwa miasta o nazwie Trypolis leżą bowiem nad Morzem Śródziemnym. Jedno z nich znajduje się w Libii, a drugie w Libanie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Polska gwiazda w amerykańskim „Mam Talent”. Wokalistka zachwyciła jurorów
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Używasz perfum? O jednej rzeczy możesz nie mieć pojęcia, zdumiewające informacje
  4. Kim jest żona Marka Kondrata? 38 lat młodsza kobieta to córka znanego Polaka

Źródło: se.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl