Program „Milionerzy” znany jest z tego, że stawia uczestników przed często podchwytliwymi pytaniami. To sprawia, że gracze zwykle mają mętlik w głowie i w efekcie nierzadko wskazują niepoprawną odpowiedź. Jak z takim poradziła sobie Wioletta?

Wspomniana uczestniczka dotarła do pytania za 10 000 zł. To dotyczyło pewnej wyspy zamieszkałej przez pingwiny. Czy udało jej się poprawnie odpowiedzieć?

„Milionerzy”: Pytanie o pingwiny

Pytanie dotyczyło wyspy, która znajduje się na Atlantyku i jest zamieszkiwana przez większą liczbę pingwinów niż ludzi. Wioletta musiała wskazać, jak się ona nazywa. Dostała 4 propozycje:

a) Mariany
b) Karoliny
c) Filipiny
d) Malwiny

Pytanie okazało się być podchwytliwe na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, w odpowiedziach znalazły się same wyspy, których nazwy wzięto od imion, a to już mogło nieźle namieszać w głowie uczestniczki. Co więcej, poprawna odpowiedź została określona jedną ze swoich dwóch równoległych nazw.

Chodziło bowiem o Malwiny, które nazywane są też Falklandami i niektórzy mogą kojarzyć je tylko pod tą nazwą. Producenci zadbali więc o to, by uczestniczka nie miała łatwo, ale ta ostatecznie wskazała poprawną odpowiedź.

„Milionerzy”: Na czym poległa Wioletta?

Później Wioletcie przyszło zdecydować, którzy z wymienionych w odpowiedziach braci byli szczypiornistami. Niestety sport nie należał do jej najmocniejszych stron i stwierdziła, że chodzi Piotra i Pawła Brożków.

Ci, którzy się nim interesują, wiedzą, że wspomniane rodzeństwo grało w piłkę nożną, głównie w barwach Wisły Kraków. Poprawna odpowiedź dotyczyła zaś Michała i Bartosza Jureckich.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Milionerzy”. Księgowy z Łodzi zgarnął najwyższą wygraną. Widzowie dobrze go znają z anteny TVP
  2. „Dzień Dobry TVN”: Wzburzona Drzyzga zaczęła ostro mówić prosto do kamery. „Przepraszam, ale poniosło mnie”
  3. Na widok Magdy Gessler można było zwariować. Miała na sobie 15 metrów materiału, 8 warstw tiulu i pióra

 

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl