W wyjątkowym odcinku programu „Milionerzy” wystąpił Kacper. Uczestnik pokonywał kolejne etapy i wydawało się, że idzie prosto po milion. Jednak kiedy Hubert Urbański przeczytał pytanie za 125 tysięcy, gracz spoważniał. Treść dotyczyła jego wielkiej pasji, a mimo to nie miał pojęcia, jaka jest poprawna odpowiedź. 

Nie tak dawno temu program „Milionerzy”, który na ekranie gości już od ponad dwóch dekad świętował ważną okazję. Pod koniec 10. sezonu wyemitowano jubileuszowy, 500. odcinek. W tej szczególnej edycji wystąpił Kacper.

W poprzednim epizodzie uczestnik dotarł aż do 5. pytania. Zaczynał więc grę z 10 tysiącami na koncie i pełną determinacją, aby wygrać milion. Czy mu się udało?

„Milionerzy”: Kacper nie miał pojęcia, jaka jest poprawna odpowiedź. Pytanie dotyczyło jego pasji

Już odpowiadając na pytanie za 40 tysięcy Kacper miał niemały problem i musiał uciec się do umiejętności dedukcji. Wykorzystał także ostatnie koło ratunkowe: pół na pół, które wreszcie pozwoliło mu wytypować poprawną odpowiedź i wskazać, jak nazywa się niemiecki gazociąg, wschodnie przedłużenie Nord Stream.

Gracz poprawnie wskazał na OPAL, jednak po chwili przyznał, że był to z jego strony ryzykowny strzał. Pozostały mu 4 poziomy do upragnionego miliona, jednak Kacper nie tracił dobrego humoru. Nawet, kiedy gospodarz „Milionerów” przeczytał kolejne pytanie.

Kto miał podobno zaproponować Janowi Himilsbachowi rolę w filmie pod warunkiem, że aktor opanuje angielski?

A: Martin Scorsese

B: Steven Spielberg

C: Alfred Hitchcock

D: Stanley Kubrick

Uczestnik przyznał, że kino to jego wielki konik. Na dodatek okazało się, że jest fanem Himilsbacha i, jak stwierdził, mógłby opowiedzieć o nim garść anegdotek. Niestety, żadna z nich nie stanowiła odpowiedzi, a mina gracza nieco zrzedła. Znów sięgnął po metodę eliminacji.

Bez kół ratunkowych, zdany tylko na siebie, najpierw odrzucił Scorsese i Spielberga, gdyż uważał, że ich kariera nie była wówczas aż tak zaawansowana. Hitchcock z kolei kojarzył mu się z nieco wcześniejszymi czasami. Przy okazji zawodnik dowiódł, że naprawdę zna się na rzeczy, zdradzając godną podziwu wiedzę na temat kina i jego twórców. Z pewnością nie sądził, że pytanie z tej dziedziny może mu sprawić problemy.

Kacper nie był pewien i szczerze obawiał się straty zdobytej nagrody. Rozważał poddanie gry, jednak ostatecznie wybór padł na opcję D, jako, że Kubrick w owym czasie miał stworzyć kilka dużych produkcji.

Niestety, nie była to poprawna odpowiedź. Uczestnik „Milionerów” stracił szansę na główną wygraną. Zgarnął jednak zdobyte 40 tysięcy, a przy okazji mocno zaimponował widowni i Urbańskiemu ogromem wiedzy i doskonałą pamięcią.

Milionerzy
fot. kadr z programu „Milionerzy”

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Milionerzy”: Uczestniczka odpadła już na pytaniu za 1000 zł. Jak się „skończyły przechwałki zarozumiałej zapałki”?
    2. Wielkie święto w domu Krzysztofa Cugowskiego. Muzyk pokazał zdjęcie: „Przyjmij najlepsze życzenia”
  2. Cała rodzina Bohdana Łazuki wyjechała z kraju. „Bardzo za nimi tęsknię. Czasem wysyłam im pieniądze” 

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl