Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > Millenialsi decydują się na współżycie później niż ich rodzice? Zaskakujące wyniki badań
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 07.02.2019 13:29

Millenialsi decydują się na współżycie później niż ich rodzice? Zaskakujące wyniki badań

millenialsi
unsplash.com Pablo Heimplatz

Millenialsi zdecydowanie różnią się od swoich rodziców. Dotyczy to właściwie każdej sfery życia – również seksualności. Zaskakujące wyniki badań pokazują, że młodzi ludzie decydują się na współżycie dużo póżniej niż ich rodzice!

W jakim wieku młodzi ludzie decydują się na rozpoczęcie współżycia? Ta cyfra zmieniała się przez wieki, ale w przypadku millenialsów dane są naprawdę interesujące. Młodzi ludzie obecnie zaczynają swoje życie seksualne dużo później niż ich rodzice. Wychowani w zupełnie innym świecie, żyją we własnym tempie i na własnych zasadach. Dlaczego millenialsi tak długo czekają z pierwszym razem?

Millenialsi i ich życie seksualne

Millenialsi dzielą się na dwie grupy – starszych i młodszych. Jedni z nich to ci, którzy urodzili się między 1980 a 1989 rokiem, a drudzy – między 1990 a 2000. Poniższe dane dotyczą konkretnie grupy w wieku 18-34 lata. Okazuje się, że millenialsi zaczynają współżyć dość późno – a przynajmniej w porównaniu ze swoimi rodzicami. Badania wykazały, że aż 90% zbadanych rozpoczęło współżycie po skończeniu 19 lat.

Brytyjskie badania zostały przeprowadzone na 16 tysiącach osób. Wynika z nich, że aż jedna na osiem z nich w wieku 26 lat nadal nie utraciła dziewictwa. To wynik znacznie różniący się od tego, który dotyczył ich rodziców. Kiedyś mało kto przyznałby się, że w tym wieku nie rozpoczął jeszcze współżycia – otoczenie od razu uznałoby, że coś jest z nim nie tak. Dziś możemy zaobserwować, że owszem, coś jest nie tak, ale wcale nie z millenialsami. Co jest powodem, dla którego Pokolenie Y tak niechętnie rozpoczyna współżycie?

Dlaczego millenialsi boją się zbliżenia?

To nasza rzeczywistość może być powodem, dla którego młodzi ludzie niechętnie chodzą do łóżka. Ciężko jest im nadążyć za hiperseksualnym światem, w którym perfekcyjnie przedstawiona nagość czyha na nas na każdym kroku.

– Millenialsi wychowali się w kulturze hiperseksualności, która rodzi lęk przed bliskością – wyjaśniła psychoterapeutka Susanna Abse – Kobiety mają zawsze piękne, jędrne ciała, a mężczyźni stałe erekcje, co zniechęca młodych ludzi – powiedziała specjalistka The Sunday Times.

Nic więc dziwnego, że współżycie nie jest dla millenialsów tak atrakcyjne, jak dla ich rodziców. Podczas gdy starsze pokolenie zazwyczaj traciło dziewictwo w wieku 16-18 lat, millenialsi wolą ze współżyciem zaczekać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

millenialsi

Millenialsi decydują się na współżycie dużo później, niż ich rodzice.

millenialsi

Może to być spowodowane wieloma różnymi czynnikami.

millenialsi

Jednym z nich na pewno jest powszechny dostęp do pornografii, która nie odzwierciedla rzeczywistości.

millenialsi

Młodzi ludzie przeciętnie zaczynają współżycie o kilka lat później, niż ich rodzice.

millenialsi

Badania dowodzą, że millenialsi wymykają się wszelkim stereotypom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak zrobić fryzurę z lat 60? Kobiece uczesanie, które zrobisz w 10 minut
  2. Ferie w domu. Co robić z dzieckiem? Podpowiadamy
  3. Odczuwasz ból jajników po stosunku? Nie ignoruj tego!
  4. Dołączy do Beaty Kozidrak. Dzisiaj mówią o niej tysiące

żródło: onet.pl