Mazurkiewicz, transpłciowa działaczka LGBT+, popełniła samobójstwo, skacząc z Mostu Łazienkowskiego. „Mam dość ludzi mówiących mi, że nie mogę być tym, kim jestem”. Wielka tragedia poruszyła tysiące internatów.

Wolontariuszka od lat brała udział w projektach wspierających środowisko LGBT. Niewiele osób zdawało sobie jednak sprawę z tego, że ona również była ofiarą prześladowań. Informacja o śmierci dziewczyny momentalnie obiegła cały kraj, a sam post został udostępniony przez tysiące.

Wstrząsająca informacja 

Milo Mazurkiewicz odebrała sobie życie 6 maja. Dziewczyna skoczyła z Mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Trzy dni temu odnaleziono jej ciało. Przyjaciele wolontariuszki potwierdzili jej tożsamość.

Milo była osobą transpłciową, która na co dzień borykała się z brakiem akceptacji nie tylko ze strony obcych ludzi, ale także tych najbliższych jej sercu.

Poruszający wpis Milo Mazurkiewicz

Tuż przed śmiercią, na jednym z portali społecznościowych, Milo zamieściła wpis. Zawarte w nim słowa wskazują, z jak ogromnym obciążeniem psychicznym dziewczyna musiała borykać się na co dzień:

– Mam dość. Mam dość ludzi (psychologów, lekarzy, terapeutów) mówiących mi, że nie mogę być tym, kim jestem, bo wyglądam w nieodpowiedni sposób (…) Przywiązujących większą wagę do tego, jak wyglądam, niż do tego, jak się czuję. – czytamy.

Poruszający wpis zakończyła słowami: – Mam dość tego wszystkiego. Czasem to daje mi więcej siły do walki. Czasem sprawia, że chcę zakończyć swoje życie tu i teraz. (…) Chciałabym usłyszeć coś innego niż kiedyś w końcu będzie lepiej

W dniu swojej śmierci Milo napisała tylko Przepraszam.

Zobacz zdjęcia:

Mazurkiewicz
Facebook.com/ Grupa Stonewall

Milo Mazurkiewicz była czynną wolontariuszką w Grupie Stonewall. Dziewczyna odebrała sobie życie 6 maja.

Zobacz też: 

  1. Apoloniusz Tajner wziął ślub z 29-latką! Przyszła plejada gwiazd!
  2. Niespodziewana, nagła śmierć. Była najpiękniejszym sportowcem świata
  3. Danuta Wałęsa zdradziła, co naprawdę myśli o Agacie Dudzie. Jej słowa przejdą do historii
  4. Mandaryna z partnerem. Nie uwierzycie, gdy zobaczycie jaki jest przystojny! To ciacho
  5. Córka Eleni została brutalnie zamordowana. O tej tragedii mówiła cała Polska

Źródło: facebook.com 

 

Poprzedni artykułZnaleźli karton z napisem „Zabij mnie”. Zawartość doprowadzi was do łez
Następny artykułMałgorzata Kożuchowska zachwyciła w pięknej kreacji. Wiemy, skąd jest i ile kosztuje!
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.