Minimalne wynagrodzenie w 2021 roku może być rozczarowaniem dla wielu Polaków. Projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który właśnie został opublikowany, przewiduje, że w przyszłym roku kwota będzie niższa, niż zapowiadano. O ile?

Minimalne wynagrodzenie 2021 nie będzie przekraczało 3 tysięcy złotych, mimo że taki był plan przed wyborami parlamentarnymi. Obecnie płaca minimalna wynosi 2600 zł, a stawka godzinowa 17 zł. Stawki wzrosną, ale czy to wystarczy?

Minimalne wynagrodzenie 2021

Minimalne wynagrodzenie w 2021 roku ma wynosić 2,8 tys. zł brutto, a minimalna stawka godzinowa 18,30 zł – tak zakłada projekt rozporządzenia, który w poniedziałek został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Podwyżka wyniesie jedynie 200 zł, choć jeszcze jakiś czas temu mówiono o podniesieniu pensji minimalnej do 3 tysięcy złotych.

  1. Nagle wypłynęły największe sekrety Agaty Dudy. Osoba z jej otoczenia zaczęła mówić i ujawniła całą prawdę
  2. Andrzej Duda przeżywa śmierć. W poruszających słowach postanowił publicznie ją pożegnać: „Jej odejście jest wielką stratą”

Pensja minimalna w 2021 roku

Nowa pensja minimalna zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

-Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał przed wyborami parlamentarnymi w ubiegłym roku podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r. i do 4 tys. zł na koniec 2023 r. – czytamy na biznes.interia.pl.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Potwierdzono zakażenie w TVP. Telewizja wydała specjalny komunikat
  2. Niesamowita wiadomość o Agnieszce Woźniak-Starak. Fani wniebowzięci, gratulacje
  3. Andrzej Duda podjął ostateczną decyzję. Wielu będzie rozczarowanych
  4. Od samego rana Polsat przekazuje fatalne informacje. Polacy muszą dziś uważać
  5. Chciała zawstydzić Rozenek. Na długo zapamięta, co odpisała

Źródła: biznes.interia.pl, biznes.radiozet.pl

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl