Minister edukacji przekazał ważną wiadomość dotyczącą powrotu uczniów do szkół. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele zastanawiają się, czy młodzież wróci do szkolnych ławek przed zakończeniem roku szkolnego. Zdaniem Przemysława Czarnka w najbardziej optymistycznym wariancie będzie to możliwe nawet przed maturami. Decyzja ma zapaść jednak dopiero po świętach, poinformował Adam Niedzielski. 

Minister edukacji przekazał pozytywne informacje, które z pewnością ucieszą wielu z nas. Jego zdaniem: – Powrót do szkół w klasach ósmych i maturalnych jest możliwy jeszcze przed czekającymi tych uczniów egzaminami.

Ważna wiadomość ministra edukacji 

Minister edukacji podczas konferencji odniósł się do planowanego powrotu klas ósmych i maturzystów do szkół. Jego zdaniem będzie to możliwe jeszcze przed maturami. Przemysław Czarnek zaznacza jednak, że:

Wszystko zależy też od naszego zachowania i od stosowania się do obostrzeń, które rząd wprowadza właśnie po to, aby umożliwić decyzje, które poluzowałyby rygory również w oświacie i szkolnictwie wyższym.

Minister edukacji wypowiedział się również na temat uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Dla nich też przewidziany jest dość optymistyczny scenariusz, jeżeli okoliczności na to pozwolą:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Oczywiście, że powrót do nauki stacjonarnej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych jest możliwy jeszcze w tym semestrze. Możliwy jest też powrót studentów, przynajmniej w trybie nauczania hybrydowego – powiedział Przemysław Czarnek podczas środowej konferencji.

Decyzja o powrocie do szkół ma zapaść po Wielkanocy

Na równoległej konferencji Adam Niedzielski także poruszył temat powrotu uczniów do szkół. Minister zdrowia poinformował, że wszelkie decyzje dotyczące powrotu do nauki stacjonarnej zostaną podjęte dopiero po świętach

Niedzielski podkreślał jednak, że warunkiem jest dokończenie akcji szczepień nauczycieli. Wszystko będzie zależało również od liczby zakażeń na COVID-19. 

– Bardzo bym chciał, żeby już ten okres absencji od tej nauki stacjonarnej, czyli nauki w trybie zdalnym, powoli się kończył, bo to ma też swoje konsekwencje – tłumaczył minister zdrowia. 

Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a uczniowie wkrótce będą mogli powrócić do szkolnych ławek. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Konferencja Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.