Minister Edukacji Przemysław Czarnek właśnie przekazał, że dziś podpisuje dokument, według którego nauczycielki i nauczyciele mają dostać dofinansowanie w wysokości 500 złotych na pomoce informatyczne konieczne do prowadzenia zajęć zdalnych, przekazuje wiadomosci.radiozet.pl. Zakupów będzie można dokonywać do 7 grudnia.

Minister Edukacji dziś podczas konferencji prasowej poinformował, że dofinansowanie dla nauczycielek i nauczycieli jest jednym z rozwiązań wspierających nauczanie zdalne. Pieniądze zostaną przekazane do samorządów. Rząd na ten cel przeznaczy 300 mln złotych.

Minister Edukacji wprowadza 500 plus dla nauczycieli

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Czarnek poinformował, że podpisuje rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli:

Dzisiaj podpisuję rozporządzenie dotyczące wsparcia nauczycieli, którzy prowadzą naukę zdalną dzisiaj i którzy będą prowadzili tę naukę zdalną jeszcze przez jakiś czas. Jaki? Zobaczymy, jak będzie się rozwijać sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Przemysław Czarnek dodał także, refundacja dotyczy wyłącznie zakupu sprzętu od 1 września 2020 roku. Samorządy otrzymają już 25 listopada finanse na pokrycie wydatków z tym związanych:

– 25 listopada przekażemy na rachunki poszczególnych organów prowadzących – w zdecydowanej większości przypadków na rachunki samorządów – środki finansowe, które w stu procentach pokryją tę refundację.

  1. Wyciekło nagranie ze szpitala w Poznaniu. Obywatele i obywatelki dowiedzieli się prawdy
  2. TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
  3. Ewa Farna bardzo schudła. Niewiarygodne, jak teraz wygląda. Nowe zdjęcia zachwyciło fanów „Niteczka”

Do kiedy nauczanie zdalne?

Nauczanie zdalne jak na razie jest zaplanowane do 29 listopada. Na razie rząd nie chce określać czy ta decyzja zostanie podtrzymana, sytuacja epidemiczna jest nadal niepokojąca.

Minister Czarnek zaznaczył, że pomoc w zakupie sprzętu ma stanowić udoskonalanie nauczania zdalnego, nauczania, które wciąż pozostaje niedoskonałe i niedopracowane:

-Zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie są środki, które całkowicie rozwiązują problem nauki zdalnej. Będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby tę naukę zdalną udoskonalać, żeby była ona jeszcze bardziej efektywna – mówił dziś podczas konferencji prasowej.

Minister Edukacji nie raz powtarzał, że nic nie jest w stanie zastąpić nauczania stacjonarnego. Jednak sytuacja epidemiczna wciąż jest bardzo poważna, powrót do szkół może wpłynąć na wzrost zachorowań w grudniu. Eksperci zaznaczają, że powrót do nauczania stacjonarnego musi być przemyślany i lepiej, by dzieci nie wracały jeszcze do szkół do końca roku kalendarzowego.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ministerstwo wyjaśnia zakup jakiego sprzętu dla nauczycieli będzie finansować. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sejm odcięty od centrum. Barierki na ulicy, na miejscu policjanci i żołnierze
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Ministerstwo zdrowia ma ważną wiadomość dla obywatelek i obywateli. Możemy dostać SMSa o stanie naszego zdrowia
  4. Pielęgniarka: „Niektórzy do ostatniej chwili nie wierzą, że mają COVID. Nie wierzą, że on istnieje”.
  5. Obostrzenia dotyczące jazdy samochodem. Polki i Polacy muszą przestrzegać zasad, chodzi o liczbę pasażerów
  6. Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel
  7. Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Dla PZPN był rewelacyjną opcją po Adamie Nawałce

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułSmak dzieciństwa. Chleb ze smalcem i ogórkiem, więcej nic nie trzeba
Następny artykułWszystko rozegra się już dziś o 18.00. Przygotowania rozpoczęto w nocy, zabezpieczono najważniejsze miejsca przed „Strajkiem kobiet”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl