Minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski poinformował w wywiadzie dla Radia Gdańsk, kiedy możemy spodziewać się otwarcia szkół i na jakich zasadach mogłoby się to odbyć. Z obecnych deklaracji wynika, że szkoły pozostają zamknięte do 24 maja. Sytuacja związana z rozwojem epidemii w Polsce, będzie miała wpływ na dalszy bieg wydarzeń.

Minister edukacji już nie raz potwierdził, że wszelkie decyzje są podejmowane na bieżąco i zależą one od rozwoju ilości zakażeń wywołanych koronawirusem w Polsce. Tym razem wszystko wskazuje na to, że decyzja już zapadła.

Minister edukacji informuje o otwarciu szkół

Uczniowie szkół, a także studenci są na razie zobowiązani do nauki online. Z uwagi na wciąż panującą sytuację epidemiologiczną nie podjęto jeszcze decyzji, ale wiadome jest jedno – wszyscy potrzebujemy kontaktu z drugim człowiekiem, co doskonale rozumie minister edukacji:

-Ewentualność powrotu do szkoły, to jedno z ważnych rozwiązań. Uczniowie potrzebują kontaktów rówieśniczych oraz kontaktu z nauczycielem. Z tych powodów warto wrócić do tradycyjnej formy nauczania – powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk minister edukacji.

Dariusz Piontkowski dodał również, że nawet gdyby miałoby to być zaledwie kilka tygodni, zważając na zbliżające się wakacje, jego zdaniem warto przemyśleć tę opcję.

  1. Pilne: mogą zostać wprowadzone restrykcje w poruszaniu się? Zaskakujące słowa Szumowskiego
  2. Prawda okazała się zupełnie zaskakująca. Specjalistyczny sprzęt nie pozostawił wątpliwości co do ciała Kacperka
  3. Nie żyje legendarny muzyk, miał koronawirusa. Cały świat zamarł

Decyzje zapadną w połowie maja

Minister edukacji zapowiedział, że wszelkie decyzje będzie mógł podjąć w połowie maja, ponieważ będzie dysponował wtedy większymi danymi na temat COVID-19. Nic jednak nie wskazuje na to, że rok szkolny zostanie przesunięty:

– Dziś wydaje się, że nie ma zagrożenia dla zakończenia zajęć dydaktycznych w końcówce czerwca – stwierdził minister, informując jednocześnie, że rekrutacja do szkół średnich i być może na uczelnie wyższe będzie przesunięta- poinformował szef MEN-u w Radiu Gdańsk.

O wszystkim, uczniowie będą informowani na bieżąco, wiadome jest jednak, że rekrutacje będą odbywać się w formie elektronicznej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matura
Screen z youtube.com/Ministerstwo Edukacji Narodowej

Uczniowie szkół, a także studenci są na razie zobowiązani do nauki online.

minister edukacji
fot. Jan Bielecki/East News

Minister edukacji poinformował, że decyzje zapadną w połowie maja.

ministerstwo edukacji
fot. Piotr Molecki/East News

Zakończenie roku szkolnego prawdopodobnie nie będzie przesunięte.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Silny wiatr i deszcz. Zalane ulice, podtopienia, powalone drzewa
  2. Pilne oświadczenie Andrzeja Dudy. Ogromne zaskoczenie również dla turystów
  3. Zauważyłeś spinacz w nawiewie samochodu? Ciężko będzie ci uwierzyć, gdy poznasz prawdziwy powód
  4. Ogolili, przebrali i nakarmili bezdomnego. Nie można uwierzyć w efekt finalny
  5. Większość z nas źle przyrządza kurczaka. Popełniamy ogromny błąd, zapominając o kilku zasadach
  6. 117 mln zł z naszych pieniędzy na częściowo poświęcone o. Rydzykowi muzeum. Skandaliczna sytuacja

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.