Minister edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił plany dotyczące zakończenia roku szkolnego. W obecnej sytuacji pandemii musimy uciekać się do innowacyjnych rozwiązań. Ale czy zakończenie roku szkolnego w ogóle można przeprowadzić zdalnie? Uczniowie nie będą zadowoleni z odpowiedzi ministra. 

Minister edukacji udzielił jasnej odpowiedzi dotyczących zbliżającego się zakończenia roku. Czy odbędzie się zdalnie? Jak na rozwiązania ministra zareagują uczniowie?

Minister edukacji stawia jasno sprawę dotyczącą zakończenia roku

Wczoraj rząd ogłosił postanowienia dotyczące nauczania zdalnego i zbliżających się dwóch egzaminów: dojrzałości i ośmioklasisty. Według postanowień szkoły mają być zamknięte do 26 kwietnia. Matury i egzamin ósmoklasisty zostały przeniesione. Co z zakończeniem roku? Uczniowie klas maturalnych czeka on lada moment, bo już 24 kwietnia.

W rozmowie z Polskim Radiem Dariusz Piontkowski poinformował, że istnieje możliwość zakończenia roku szkolnego zdalnie. Wystawianie ocen i klasyfikowanie uczniów odbędzie się przez dziennik elektroniczny: 

– Funkcjonują w tej chwili przepisy, które umożliwiają nauczycielom nie tylko wystawianie ocen, ale także klasyfikowanie uczniów. I tak będzie, chociażby w przypadku uczniów, którzy w tym roku zdają maturę. U nich rok szkolny kończy się 24 kwietnia – poinformował Minister Edukacji.

  1. Czy można pójść z dzieckiem na spacer? Odpowiedź rzecznika GIS-u jest jednoznaczna
  2. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie
  3. Pilny alarm ekspertów do właścicieli kotów. Nie wypuszczajcie ich teraz z domów, finał może być tragiczny

Zdalne nauczanie do końca roku szkolnego?

Choć szkoły są oficjalnie zamknięte do 26 kwietnia, to bardzo możliwe jest, że zostanie tak do końca roku szkolnego w czerwcu. Minister Edukacji zapewnia, że w takim przypadku jest możliwe dokończenie roku szkolnego, wystawienie ocen i sklasyfikowanie uczniów zdalnie. Jako pierwsi przez tę próbę przejdą maturzyści, na podstawie tego doświadczenia, będzie można powtórzyć ten rodzaj zakończenia roku szkolnego dwa miesiące później.

Nauczanie zdalne nie jest prostym zadaniem, ani dla uczniów, ani dla nauczycieli. Jest absolutną nowością, z którą obie strony muszą się dopiero oswoić. Oczywiście, daleko mu do doskonałości. Zdalne zakończenie roku to kolejne wyzwanie, jakie stoi przed pedagogami. Żal tylko uczniów, którzy nie będą mogli odebrać swoich świadectw osobiście i przeżyć tej wyjątkowej uroczystości w budynku swojej szkoły.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister edukacji
Fot. Unsplash.com

Na razie szkoły zostały zamknięte do 26 kwietnia. Możemy się jednak domyślać, że okres ten może się przedłużyć.

minister edukacji
Fot. Unsplash.com

Dzieci i młodzież muszą uczyć się zdalnie. Niewykluczone, że w ten sposób zakończą edukację w tym roku szkolnym.

minister edukacji
fot.Andrzej Iwanczuk/ East News

Poczet sztandarowy to nieodłączny element każdej akademii na zakończenie roku szkolnego. Każdy uczeń lubi tę wyjątkową uroczystość. W tym roku są małe szanse, by tym miłym akcentem zakończyć naukę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  3. Syn Zenka Martyniuka został zatrzymany. Policja miała już dość łamania kwarantanny
  4. Przeprowadzał wywiad z domu. Nagle do pokoju wpadła jego córka, reakcja ojca jest niesamowita
  5. Nigdy nie wyrzucaj czerstwego pieczywa. Dzięki 1 trikowi chleb znowu będzie chrupiący i świeży w kilka minut
  6. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułAktor „M jak Miłość” ma wiadomość do Kasi Kowalskiej. Sam stracił bliską osobę przez koronawirusa
Następny artykułSuczka została przywiązana do płotu przy drodze. Karmiła sześć szczeniaków
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl