Minister edukacji zabrał głos w sprawie powrotu uczniów do szkół. Na razie wychowankowie placówek pedagogicznych muszą pozostać w domu i odbywać swoją edukację zdalnie. Odbyła się konferencja prasowa, podczas której Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat edukacji zdalnej i ewentualnego powrotu uczniów do szkół. Ogłoszono także dofinansowanie do m.in. komputerów i tabletów dla uczniów z całej Polski. 

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej powiedział, że dokładana data powrotu dzieci do szkół zostanie podana za kilka dni. Tę informację przekaże premier Mateusz Morawiecki w oficjalnym oświadczeniu. Minister dodał, że chciałby, na kilka tygodni uruchomić szkoły w tradycyjnej formie, jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski: kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Decyzja w tak ważnej sprawie musi opierać się na dokładnych danych. Sytuacja epidemiczna musi pozwolić na to, by dzieci mogły znów spotkać się i przebywać w placówkach. Nawet jeśli szkoły zostaną otwarte, będą musiały dostosować się panujących zasad bezpieczeństwa.

-Dziś jeszcze nie wiem, czy uruchomimy szkoły w pełni. To będzie zależało głównie od opinii ministra zdrowia, a on tę opinię wyda na podstawie danych epidemicznych. – mówił Dariusz Piontkowski w rozmowie z radiową Jedynką. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść
  2. Nie żyje wielka Polka. Rodzina przekazała tragiczne informacje
  3. Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i restauracji? Rzecznik rządu podał szczegóły, wszystko już jasne

Szkoły otwarte w innych krajach Europy, co z Polską?

Coraz więcej krajów decyduje się na otwarcie szkół dla dzieci. Jest to jednak ściśle uzależnione od sytuacji epidemicznej. Za kilka dni, jak informuje Dariusz Piontkowski, odbędzie się konferencja, podczas której premier Mateusz Morawiecki przedstawi najnowsze plany luzowania gospodarki, a wśród nich decyzję dotyczącą otwarcia szkół.

Na nauczanie zdalne rząd chce przeznaczyć 367 milionów złotych, za które gminy będą w stanie kupić laptopy, tablety czy inny sprzęt konieczny do zdalnego nauczania w ramach programu Zdalna Szkoła. Nauczyciele cały czas są pod tym względem szkoleni. Jeśli uczniom nie uda się wrócić do szkoły przed końcem roku szkolnego, i tak wykonają swój szkolny obowiązek. Dlatego Minister Edukacji odniósł się jasno, co do ewentualnego przedłużenia roku szkolnego, o czym pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

minister edukacji
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Dariusz Piontkowski w rozmowie z Jedynką wyjawił, że chciałby, by uczniowie mieli możliwość powrotu do szkół, choć na kilka tygodni. Takie decyzje są jednak uzależnione od epidemii i opinii Ministra Zdrowia, Łukasz Szumowskiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
  2. Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowa
  3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
  4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
  5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
  6. Macierewicz odleciał w Radiu Maryja. Wymyślił teorię spiskową o pandemii, ręce opadają

Źródło: wiadomosci.interia.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl