Minister edukacji w wywiadzie dla portalu onet.pl wypowiedział się na temat powrotu uczniów do szkół. Wiadomo już, że od 18 stycznia w szkolnych ławkach będą mogły zasiąść najmłodsze roczniki. Co jednak ze starszymi uczniami? – […] w wariancie optymistycznym, w lutym, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do szkół – poinformował Przemysław Czarnek. 

Minister edukacji podczas rozmowy z portalem Onet był dziś pytany o kwestie powrotu uczniów do szkół. Na ten moment wiadomo, że tylko uczniowie klas 1-3 wrócą do stacjonarnego nauczania. Jednak po dzisiejszej wypowiedzi ministra edukacji, również dla starszych roczników pojawiło się światełko w tunelu. 

Minister edukacji o powrocie uczniów do szkół 

Minister edukacji miał przyjemność uczestniczyć dziś w rozmowie z dziennikarzem portalu Onet. Podczas wywiadu Przemysław Czarnek był pytany o kwestię powrotu uczniów do stacjonarnego nauczania. Jego odpowiedź była jednoznaczna: 

Jeśli nie trafi do nas trzecia fala pandemii, nie będzie się zwiększała liczba zakażeń, to w wariancie optymistycznym, w lutym, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do szkół – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji wyrażał swoją troskę o maturzystów, którzy obecnie znajdują się w kluczowym momencie swojej edukacji: 

– Oni tego bardzo potrzebują z uwagi na egzaminy, które są przed nimi, a następnie, jeśli będzie się to dalej wypłaszczało, czy będzie się zmniejszać liczba zakażeń dziennych, będziemy hybrydowo próbowali puszczać do szkół pozostałe rocznikitłumaczył Przemysław Czarnek.

Zatem możemy być pewni, że kolejne kroki, które rząd zdecyduje się podjąć, będą uzależnione od rozwoju epidemii. Minister edukacji podkreślał, że powrót kolejnych roczników odbędzie się na takiej zasadzie – żeby nie było tłoku w szkole, by transmisja wirusa była na najniższym poziomie. 

Co z nauczycielami? 

Minister edukacji wypowiedział się także na temat nauczycieli klas 1-3, którzy już w tym tygodniu poddają się testom na obecność COVID-19. Przemysław Czarnek podkreślał, że decyzja o testowaniu ich była konsultowana z ekspertami epidemiologii i wirusologii. 

I wszyscy byli jednego zdania: dobrze jest przetestować. […] Testowanie ogranicza ryzyko – podkreślał minister edukacji. 

Miejmy nadzieję, że decyzja o powrocie najmłodszych roczników do stacjonarnego nauczania okaże się właściwa. Dziś także ministerstwo zdrowia miało dla wszystkich obywateli ważną wiadomość, o czym możecie przeczytać >tutaj<

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: onet.pl

 

 

Poprzedni artykułZamówiła pizze z dowozem, gdy spojrzała, co dostawca napisał jej na rachunku pobladła. Była przerażona
Następny artykułSłynna dziennikarka rozpłakała się na wizji. Nie mogła już udawać „Przepraszam”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.