Minister edukacji ujawnia szczegóły odroczenia matur w czasie. W związku z wybuchem epidemii COVID-19 forma nauczania zmieniła się na zdalną, a zmiana terminu egzaminów maturalnych była nieunikniona. Na co muszą przygotować się maturzyści?

Minister edukacji wymyślił  rozwiązanie, które pozwoli uczniom odebrać chociaż świadectwa w tym trudnym okresie. Koronawirus wywrócił do góry nogami życie nie tylko polskich przedsiębiorców, ale także uczniów czy studentów. Zostały odroczone w czasie wszelkiego rodzaju egzaminy, a maturzyści mogą się pożegnać z uroczystymi i wzruszającymi zakończeniami. 

Matury przesunięte w czasie

Z wczorajszej konferencji wynika, że rząd planuje znosić zakazy w czterech etapach, które będą zależne od ilości nowych zakażeń, a także szybkości rozprzestrzeniania się wirusa. Pierwsi uczniowie mają pójść do szkół w trakcie etapu trzeciego – zaraz po otwarciu hoteli, bibliotek czy muzeów. 

Minister edukacji narodowej nie traci jednak pozytywnego nastawienia. W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej mówi:

– Odroczenie terminu matur daje uczniom klas maturalnych dodatkowych kilka tygodni na to, aby lepiej przygotowali się do egzaminów – podkreślił Dariusz Piontkowski w rozmowie z PAP.

Minister dodaje również, że mimo zdalnego nauczania, maturzyści mogą liczyć na wszelkiego rodzaju pomoc od strony nauczycieli:

– Rozporządzenie nakłada na dyrektorów szkół ustalenie terminów konsultacji dla uczniów. Rozumiemy ten przepis tak, że także ustalenie terminów dla uczniów klas maturalnych -czytamy na portalu Interia.

  1. Jego pan umierał w szpitalu na koronawirusa. Pies dokonał niemożliwego, nikt nie wie, jak mu się udało
  2. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki zdejmuje część obowiązujących obostrzeń

Maturzyści odbiorą świadectwa

Minister edukacji znalazł również rozwiązanie, co zrobić, aby maturzyści poczuli choć trochę ten szczególny moment w życiu. Nie widzi bowiem żadnej przeszkody, aby nauczyciele i dyrektorzy wystawili świadectwa dla tych, których oceny klasyfikują do zakończenia szkoły:

– Trzeba to zorganizować tak, aby nie wszyscy uczniowie odbierali je naraz. Mogą je odbierać stopniowo, w kolejnych dniach. Jeżeli uczeń nie będzie mógł odebrać go osobiście, to dyrektor, nauczyciel, w szczególnych przypadkach, będzie mógł świadectwo zeskanować i w formie elektronicznej przesłać uczniowi – podkreśla Dariusz Piontkowski w rozmowie z PAP.

Odebranie świadectw jest bowiem rozwiązaniem koniecznym dla tych, którzy chcą uczestniczyć w rekrutacji na studia.

Co o tym myślicie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

prezydent
Fot. Facebookpiontko

Uczniowie w trakcie zdalnego nauczania. 

Polacy
wikipedia.pl

Takiego widoku chyba długo się nie doczekamy 

minister edukacji
fot.Jan Bielecki/East News

Czy minister edukacji podjął właściwe decyzje? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ważna deklaracja ministra zdrowia w sprawie wyborów. Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym temacie
  2. Wicepremier: po weekendzie zniesienie części obostrzeń. Będzie gdzie spacerować
  3. Kiedy zostaną otwarte parki? Minister zapowiedział już konkretną datę, wielu się ucieszy
  4. Kurczak będzie gotowy w 15 minut. Wystarczą 3 dodatkowe składniki, by doświadczyć nieba w gębie
  5. Agata Duda zrobiła dla siebie maseczkę samodzielnie. Pokazała łatwy sposób i efekty, wtedy się zaczęło
  6. Spadek w wykonywaniu testów? Minister Zdrowia się tłumaczy, czym było to spowodowane

Źródło: fakty.interia.pl

Poprzedni artykułKolejne ofiary śmiertelne i ogromny wzrost zakażeń. Smutny początek weekendu w Polsce
Następny artykułYork ukradł ze stołu sztuczne zęby. Nie wiemy co jest śmieszniejsze – wygląd psa czy reakcja właściciela
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.