W dzisiejszym wydaniu Faktów RMF FM minister edukacji Przemysław Czarnek podał bardzo ważne informacje dotyczące przywracania kolejnych uczniów do nauki stacjonarnej. Bardzo prawdopodobne, że pierwsze decyzje w tej sprawie mogą pojawić się już na początku przyszłego tygodnia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy starsze roczniki będą mogły wrócić do szkół
  • Jakie plany wobec przywracania kolejnych uczniów do szkół ma Ministerstwo Edukacji
  • Co według Przemysława Czarnka jest niezbędne do powrotu nauki stacjonarnej

Bardzo optymistyczne informacje dotyczące powrotu kolejnych uczniów do szkół podał minister edukacji Przemysław Czarnek. Rząd w dalszym ciągu obserwuje sytuację związaną ze wzrostem zakażeń COVID-19 w Polsce, która od jakiegoś czasu utrzymuje się na poziomie stabilnym.

Minister edukacji o powrocie uczniów do szkół

Podczas dzisiejszego, porannego wydania Faktów RMF FM minister edukacji, Przemysław Czarnek zdradził, że powrót kolejnych uczniów do szkół będzie możliwy tylko w przypadku, kiedy pozwoli na to sytuacja pandemiczna w kraju. Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia podaje liczby zakażeń, które zdaniem ministra edukacji są zaskakująco niskie.

– Kolejni uczniowie wrócą, kiedy pozwoli sytuacja. Jak obserwujemy ostatnie kilkanaście dni, liczby są stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy – mówił Przemysław Czarnek.

Co więcej, szef resortu edukacji podał także możliwy termin powrotu kolejnych uczniów do szkół. Jego zdaniem w zależności od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa rząd będzie mógł zezwolić na naukę stacjonarną już od lutego. Pierwsze decyzje w tej sprawie mogą pojawić się już w przyszłym tygodniu.

– Jest szansa, że uczniowie wrócą do szkoły w lutym. Wszystko zależy od sytuacji. Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu pojawią się pierwsze decyzje – powiedział minister edukacji.

Powrót kolejnych uczniów do szkół

Przemysław Czarnek podał także niezbędne informacje, które dotyczą wariantów przywracania kolejnych uczniów do szkół. Ministerstwo Edukacji przygotowuje strategie, które mają umożliwić stopniowy powrót nauki stacjonarnej dla starszych roczników. 

– Jest kilka wariantów jak będzie wyglądał powrót starszych uczniów do nauki stacjonarnej. W pierwszej kolejności wrócą uczniowie klas 8 i maturalnych, a w drugiej kolejności pozostali uczniowie – mówił minister edukacji dla Faktów RMF FM.

Na ten temat wypowiadał się także podczas wczorajszego wywiadu dla Radia Maryja. Podobnie jak premier Mateusz Morawiecki oraz szef resortu zdrowia Adam Niedzielski Przemysław Czarnek zwraca uwagę na rozwój sytuacji pandemicznej. Jego zdaniem bezpieczeństwo uczniów jest najważniejsze, zatem bez odpowiednich środków oraz stabilnego wskaźnika dziennych i potwierdzonych zakażeń, przywracanie starszych roczników do szkół nie będzie jeszcze możliwe.

– Będziemy każdego dnia obserwować, co będzie się działo w szkołach. Będziemy na bieżąco monitorować sytuację, żeby wyciągać wnioski i przekazywać informacje specjalistom z zakresu epidemiologii i wirusologii. Bezpieczeństwo jest najważniejsze – mówił podczas wywiadu dla Radia Maryja minister edukacji Przemysław Czarnek.

Pytania dotyczące decyzji w tej sprawie padają już od dłuższego czasu. Więcej wypowiedzi szefa resortu edukacji znajdziecie >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułWystrojona Edyta Górniak śpiewa dla Donalda Trumpa. W komentarzach zawrzało, fani nie zostawiają na niej suchej nitki
Następny artykułEwa Drzyzga pojawiła się w programie Dzień Dobry TVN w stylizacji przypominającej sutannę. Fani nie szczędzili słów krytyki
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl