Minister edukacji przemówił na temat obecnej sytuacji w Polsce. Wiadomo, co się stanie w najbliższym czasie ze szkołami. Z uwagi na narastające zagrożenie ministerstwo postanowiło podjąć radykalne kroki, by obniżyć je do najniższego stopnia – niektóre szkoły zostały zamknięte. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, dlatego działania rządu muszą działać na korzyść wszystkich.

Zakażeń koronawirusem w Polsce przybywa, a w szkołach jest on wykrywany coraz częściej. Niedawno odnotowano kolejne rekordy dziennych zakażeń. Co wobec tego zadecydowano? Mister edukacji przerwał milczenie.

Minister edukacji przemówił

Zdaniem Dariusza Piontkowskiego na razie nie istnieje potrzeba, aby wszystkie szkoły przeszły na tryb zdalny. Na antenie Polskiego Radia Białystok Minister wypowiedział się na temat bieżącej sytuacji:

– Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie – mówił Minister.

Zdaniem Ministra na 48,5 tys. szkół system mieszany lub tryb nauki zdalnej, obecnie stosuje około dwustu placówek:

– To naprawdę jest ułamek procenta, więc na razie nie ma potrzeby, aby przechodzić na system zdalny – dodał Minister.

  1. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski
  2. Pojawił się zaskakujący głos ws. 500 plus. Zdumiewające szczegóły, wszystko się zmieni?
  3. Tłumy ruszą do Pepco, w sklepie znowu pojawił się produkt, którego pragną tysiące. Cena zachęca jeszcze bardziej

Decyzja jeszcze nie zapadła

Portal wiadomosci.radiozet.pl cytuje słowa Ministra:

– Na razie nie planujemy zamykania szkół. Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się – mówił szef MEN.

Chociaż coraz częściej słyszy się o kolejnych zakażeniach, to najwyraźniej nie istnieje konieczność zamykania wszystkich placówek szkolnych w Polsce. Minister edukacji zapewnił, że szkoły będą funkcjonować, dopóki będzie to możliwe:

– Zwłaszcza w niewielkich szkołach, gdzieś daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać zachorowań, nie ma żadnej potrzeby zamykania szkół. Podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma tutaj jakieś większego zagrożenia epidemicznego – mówił Dariusz Piontkowski.

Ministerstwo edukacji na bieżąco podaje nowe informacje dotyczące zakażeń koronawirusem w szkołach. Minister zachowuje spokój, jednak kontroluje sytuację na bieżąco.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

minister edukacji
fot. unsplash.com./Feliphe Schiarolli

Minister edukacji przerwał milczenie w sprawie obecnej sytuacji w szkołach. Jego zdaniem zagrożenie nie jest na tyle wysokie, by zamykać wszystkie placówki szkolne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje polski polityk. Tragiczne informacje obiegły media
  2. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  3. Rozstanie w zgodzie. Czy można przyjaźnić się z byłym partnerem?
  4. Cesarskie cięcie na życzenie. Jesteś za czy przeciw?
  5. Tragiczny finał wesela. Chcieli świętować miłość, teraz nie żyją
  6. Niemal wszyscy jak jeden mąż popełniają okropny błąd robiąc naleśniki. 1 krok zmienia wszystko

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułPamiętacie Kevina z ”Europa da się lubić”? Niewiarygodne, czym się dziś zajmuje
Następny artykułWszyscy byli w błędzie, druga strona tłuczka do mięsa ma niesamowite zastosowanie. Większość z nas popełnia karygodny błąd
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl