Minister edukacji wydał bardzo ważne oświadczenie. Jak się okazuje, wielu z nas się myliło. Teraz Dariusz Piontkowski bezpośrednio nawiązał do ostatniej, wzbudzającej wiele emocji, sytuacji. Polityk ujawnił całą prawdę, przy okazji czego, nie zabrakło również mocnych słów. Na jaw wyszły kolejne fakty.

W piątek 21 sierpnia Grzegorz Wierzchowski został odwołany z funkcji kuratora oświaty, o czym miała przeważyć jego wypowiedź na temat LGBT. Teraz głos w sprawie zabrał minister edukacji. Dariusz Piontkowi wydał oficjalne świadczenie i ujawnił całą prawdę. 

Minister edukacji wydał oświadczenie

Minister edukacji wydał oświadczenie w sprawie Grzegorza Wierzchowskiego, który pełnił funkcję łódzkiego kuratora oświaty. Stało się to tuż po jego wypowiedzi o LGBT. 

– Jesteśmy na etapie wirusa, ale myślę, że ten wirus LGBT, wirus ideologii jest znacznie groźniejszym, bo to jest wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości, że wszystko wolno – ogłosił Grzegorz Wierzchowski w TV Trwam, wywołując falę kontrowersji. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak się okazuje, to nie nieodpowiednia wypowiedź wpłynęła na decyzję ministra edukacji. 

  1. Dramatyczne informacje z kraju. Policja właśnie potwierdziła, nie żyje 58 osób
  2. Ochotnicy pilnie poszukiwani. Ruszają testy szczepionki na COVID-19 we Włoszech

Minister edukacji odwołał łódzkiego kuratora oświaty

Minister edukacji po spekulacjach na temat odwołania łódzkiego kuratora oświaty, postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń i uciąć wszelkie pomówienia. 

– Decyzja o odwołaniu łódzkiego kuratora oświaty była rozważana już od dawna i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami dot. LGBT – napisał na Twitterze Dariusz Piontkowski. – Szkoda, że nasz koalicjant nie chciał zaczerpnąć wiedzy dot. faktycznych powodów odwołania Pana kuratora u źródła – dodał, na koniec. 

Oświadczenie pojawiło się również na Twitterze łódzkiego wojewody, Tobiasza Bocheńskiego.

– W pt., 14.08 wystąpiłem z wnioskiem o odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z Ministrem Edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami – oświadczył. 

Tobiasz Bocheński dodał, że nie może być mowy o łączeniu decyzji o odwołaniu łódzkiego kuratora z wypowiedziami dot. LGBT.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Minister edukacji wydał oświadczenie dotyczące odwołania łódzkiego kuratora oświaty. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość dla wszystkich Polaków. Chodzi o noszenie maseczek, potwierdza Kancelaria Premiera
  2. Gwiazda Polsatu odeszła w ciszy. Teraz już nikt o niej nie pamięta, choć była wspaniałą aktorką
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała się prosto z wanny. Co za widok
  4. Jedno wspomnienie ciągnie się za nim do dziś. Czy Robert sobie kiedykolwiek wybaczy?
  5. Żona Sławomira wybiegła na scenę. Widzowie zamarli, teraz wszyscy mówią tylko o jednym
  6. Dzisiaj z półek Biedronki wyleje się morze słodyczy. Wystarczy mieć ze sobą 5 zł, by niesamowicie się obłowić

źródło: wp.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.