Minister Edukacji odniósł się do sytuacji w szkołach i jej najmłodszych uczniów. Prof. Przemysław Czarnek jasno wyjawił swoje stanowisko względem nauczania w klasach 1-3. Przypomnijmy, że jak na razie tylko te klasy uczą się stacjonarnie.

Minister Edukacji w rozmowie z RMF wyjawił, jak będzie wyglądała sytuacja w szkołach wśród najmłodszych uczniów. Jak na razie dzieci pozostają na nauczaniu stacjonarnym, jednak rodzice zastanawiają się, czy w obliczu sytuacji epidemicznej, także i najmłodsi zostaną odesłani do nauki z domu.

Minister Edukacji o nauczaniu zdalnym wśród klas 1-3

Klasy od 1 do 3 jako jedyni uczniowie szkół odbywają nadal nauczanie stacjonarne. Od dziś klasy od 4 do 8 oraz szkoły średnie i wyższe uczą się zdalnie. Rodzice zastanawiają się, czy w sytuacji rosnących wciąż zachorowań, ta sytuacja jeszcze bardziej się zmieni.

Jak na razie nauczanie zdalne w szkołach obowiązuje do 8 listopada, wszystko zaś zależy od tego czy faktycznie do tego momentu zaobserwujemy spadek zachorowań. Dlaczego zatem uczniowie klas 1-3 uczą się stacjonarnie i czy rząd planuje wysłanie dzieci do nauki z domu?  Minister Edukacji był gościem TVP info i odniósł się do sprawy:

Na ten moment nie – zapewnił Przemysław Czarnek i wyjaśnił:

-Nie ma takiej potrzeby, również dlatego, że zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa, są dzieci w wieku do 10, do 12 roku życia, do 10 roku w szczególności. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach.

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Trzecia fala koronawirusa będzie najgroźniejsza. Porażające doniesienia
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Minister Edukacji: To będzie trwało tak długo, jak będzie konieczne 

Przemysław Czarnek zaznaczył, że nauczanie zdalne jest zależne od bardzo ważnych czynników i potrwa tak długo, jak będzie to konieczne:

To będzie trwało tak długo, jak będzie konieczne ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne naszych uczniów, naszych nauczycieli, pracowników oświaty, naszych studentów, naszych profesorów. Ale też tak długo jak będzie to konieczne do tego, by zahamować wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i zniwelować jego liczbę – zaznaczył w rozmowie z TVP Info. 

Zdaniem ministra zamknięcie szkół jest bardziej prewencyjne. W samych placówkach nie notowano aż tak dużej ilości zakażonych. W aktualnym czasie chodzi jednak o jak najrzadsze spotykanie się grup razem:

-mobilność związana z funkcjonowaniem szkół, a zatem z przemieszczaniem się milionów dzieci, uczniów, młodzieży, milionów opiekunów, rodziców, ale też cała mobilność związana z ruchem około szkolnym, to rzeczywiście jest miejsce, gdzie jest potencjalna możliwość zarażania się kononawirusem – wyjaśnił Minister.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

MINISTER EDUKACJI
Fot.National Cancer Institute, Unsplash

Zdaniem Ministra Edukacji najmłodsi mają najmniejszą szansę na zakażenie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  2. Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieni
  3. Piotr: ”Kobiety powinny zarabiać mniej niż faceci. Jak im się nie podoba, niech zajmują się domem i to za darmo”
  4. Zakonnica zabrała głos po decyzji TK ws. aborcji. Podobnego wyznania nikt się nie spodziewał
  5. Nagła i kontrowersyjna decyzja Trzaskowskiego. Dotyczy aborcji w miejskich szpitalach, nikt się nie spodziewał
  6. W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. „Masz macicę? Nie, więc w*********j”
  7. Surówka w 3 minuty, błyskawiczna, zdrowia i przepyszna. Faworyt na polskich stołach, pasuje do każdego obiadu

Źródła: rmf24.pl, TVP info

 

Poprzedni artykułPolska wprowadzi stan nadzwyczajny? Znamy odpowiedź. Wszystko wskazuje, że decyzja zapadła
Następny artykułMarcin: ”Powiem wam, ile starsze panie płacą za towarzystwo 20-latków. Teraz stać mnie na wszystko”
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl