Minister Edukacji poinformował, kiedy uczniowie wrócą do szkoły. Informacja padła na antenie TVP Info. Bardzo ważny komunikat dla wszystkich rodziców i uczniów. 

Wypowiedź Przemysława Czarnka mówi wszystko – wiadomo już, kiedy dzieci i młodzież będą mogli spodziewać się powrotu do szkół. Podano kryteria. Brzmią optymistycznie. 

Minister Edukacji Przemysław Czarnek poinformował o tym, kiedy dzieci wrócą do szkół

Przemysław Czarnek był dziś gościem wieczornej rozmowy w TVP Info. Pytano go o plany dla edukacji na najbliższy czas, newsy wokół zamykania szkół specjalnych oraz oczywiście kwestię powrotu do nauki stacjonarnej. 

Minister Edukacji wyznał, że kwestia wygląda wciąż tak samo, ale patrzy na nią z niezwykłym optymizmem – o tym, kiedy dzieci wrócą do szkół, mają decydować wirusolodzy i epidemiolodzy współpracujący z rządem. 

Wydaje się jednak, że sam Czarnek jest dobrej myśli – w przypadku studentów zapowiedział, że letnia sesja egzaminacyjna być może odbędzie się nawet stacjonarnie. To bardzo dobra wiadomość, zważywszy na to, że to młodsza młodzież jest w tej chwili priorytetem. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Czy oznacza to, że dzieci niedługo wrócą do szkół? Minister nie wyklucza takiej możliwości, ale wszystko zależy od krzywej zachorowań. 

Czarnek spokojny o otwarcie szkół

Czarnek zaznaczył, że decyzję o tym, kiedy uczniowie wrócą do szkół, podejmują przede wszystkim lekarze. 

To nie my, to nie urzędnicy, to nie politycy decydujemy, jaka jest sytuacja pandemiczna i czy ona na to zezwala – zaznaczył minister.

Jeśli dzienna liczba zakażonych będzie spadała, […] to wtedy będziemy podejmować decyzję o powrocie do szkół w klasach 4-8, w klasach szkół ponadpodstawowych, ale także na uczelniach – dodał. 

Jeśli tylko to będzie możliwe, jeszcze w tym semestrze będziemy starali się wrócić do nauczania stacjonarnego – poinformował. 

To dobre wieści dla wszystkich uczniów i studentów. Może się okazać, że powrót do szkół będzie rychły. Wszystko zależy od marca, kiedy może pojawić się kolejna fala zachorowań. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [tvpstream.vod.tvp.pl]