Podczas rozmowy na antenie Radia Maryja i TV Trwam Przemysław Czarnek wyznał, kiedy możemy się spodziewać powrotu dzieci do szkół. Słowa ministra zaskoczyły wiele osób.

Po tym, jak Przemysław Czarnek ogłosił pełen powrót do zdalnego nauczania, wiele osób straciło nadzieję, że ich dzieci wrócą do szkół jeszcze przed końcem tego roku szkolnego. Ciężko się im dziwić patrząc na to, jak długo przekładano przywrócenie nauczania stacjonarnego w starszych klasach.

Nie da się ukryć, że zdalne nauczanie ma liczne wady, które niestety odbijają się na dzieciach. Mowa tu zarówno o zaległościach w nauce, jak i psychice najmłodszych. Jednak mimo to, że cały czas mówi się o trzeciej fali koronawirusa w Polsce, to Przemysław Czarnek wyznał, kiedy możemy spodziewać się powrotu dzieci do szkół.

Przemysław Czarnek o powrocie nauczania stacjonarnego

W ciągu ostatnich tygodni mogliśmy obserwować kilka rekordów, jeżeli chodzi o ilość zdiagnozowanych przypadków COVID-19. Jednak jak zaznaczył Przemysław Czarnek, ostatnie dni pokazują, że liczba zakażeń w końcu zaczyna spadać.

Według szefa MEiN, jeżeli taki trend się utrzyma, to niewykluczone, że część uczniów wróci do szkół jeszcze w kwietniu. Pozwolić ma to również na otwarcie żłobków i przedszkoli.

 – Jeśli ona się potwierdzi również w przyszłym tygodniu, a to będzie już 10 dni od świąt i wtedy będziemy mieli również obraz migracji świątecznych, spotkań świątecznych, to mamy ogromną szansę na to, żeby jeszcze w kwietniu wrócić do opieki stacjonarnej nad dziećmi w przedszkolach, żłobkach, ale również mamy ogromną szansę na powrót do nauki stacjonarnej w szkołach podstawowych. Mam nadzieję, że hybrydowo w całych szkołach podstawowych – powiedział Przemysław Czarnek.

Trzeba jednak pamiętać, że aktualne obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że na ewentualne łagodzenie obostrzeń może już nie starczyć czasu w tym miesiącu. Miejmy jednak nadzieję, że powoli będziemy w końcu mogli wracać do normalnego życia.

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułWzruszające pożegnanie Krzysztofa Krawczyka przez Ewę Krawczyk
Następny artykułMinister kultury przez siedem minut przemawiał do żałobników. Wzruszające pożegnanie Krawczyka