Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie, na mocy którego już od środy 2 września w życie Polaków wchodzą dwie ogromne zmiany. Jak przekazuje serwis informacyjny TVN24.pl, są one ściśle związane z epidemią koronawirusa i standardami bezpieczeństwa, jakie znaliśmy do tej pory. Wielu będzie z nich zadowolonych.

We wtorek 1 września minister zdrowia podpisał rozporządzenie, dzięki któremu już dziś w życie wejdą dwie, bardzo ważne dla Polaków zmiany. Wielu czekało na takie informacje. 

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie

Na mocy podpisanego przez Adama Niedzielskiego rozporządzenia, od 2 września skróceniu ulegnie czas kwarantanny, która będzie trwała nie 10 a 14 dni. Dodatkowo, w życie wejdą ogromne zmiany dotyczące izolacji.

Nowe przepisy dopuszczają zwolnienie z izolacji osoby z objawami klinicznymi koronawirusa po trzech dniach bez objawów, jednak z pewnym kruczkiem, gdyż nie może to nastąpić wcześniej niż 13 dni od dnia pojawienia się objawów u pacjenta. To jednak nie wszystko. Zmiany dotyczą również izolacji zakażonych pacjentów. 

  1. Babcia Kiepska w młodości była nieziemsko piękną kobietą. Mężczyźni szaleli na jej punkcie
  2. Przez kilka sekund uciskaj swój palec. Proste badanie, które może uratować życie

Koronawirus w Polsce. Ogromne zmiany

Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, które upoważnia do zakończenia izolacji pacjenta, który dwukrotnie uzyskał ujemny wynik testu z  próbek pobranych w odstępach co najmniej 24-godzinnych. Natomiast osobę, u której objawy zakażenia w ogóle nie wystąpiły, można wypisać po 10 dniach od diagnozy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów. Nie żyje gwiazdor, znaleziono jego ciało
  2. Wygralibyście pół miliona złotych? Podchwytliwe pytanie w „Milionerach”, na które niewiele osób potrafiłoby odpowiedzieć
  3. Pamiętacie Edwarda Żentarę? W dzień jego śmierci działy się wstrząsające rzeczy
  4. Dramat nastolatki, zaczęła zmieniać się w staruszkę. Jej ciało wygląda, jakby miała 80 lat, wszystko przez chorobę
  5. Podczas porodu lekarz nagle zaczął krzyczeć. Widok dziecka kompletnie go zmiażdżył, nie wiedział co robić
  6. Polacy kochają oglądać hit TVP do porannego posiłku. Niesamowite, kto był jego prowadzącym 10 lat temu, mocne nazwiska

źródło: TVN24.pl

 

Poprzedni artykułNajgorsze informacje z ostatniej chwili: Nie żyje legendarny muzyk. Miał tylko 49 lat
Następny artykułOd dziś nie polecisz z Polski do tych krajów. Zakaz wszedł w życie w środę o północy
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.