Minister zdrowia stoi przed nie lada wyzwaniem, ponieważ nadzorowanie epidemii koronawirusa w Polsce nie jest prostym zadaniem. Szumowski na bieżąco musi monitorować pojawiające się informacje w sprawie nowych zakażeń. Jak podaje TVN24, według niego epidemia jest w Polsce przesunięta.  Mamy ważne informacje w tej sprawie.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski na bieżąco stara się udzielać wywiadów, w celu poinformowania Polaków o epidemii COVID-19 w naszym kraju. W jednym z nich zapewnił jednak, że w Polsce jest łagodny przebieg epidemii. 

Minister zdrowia przekazał ważną wiadomość

Minister zdrowia zapewnił, że przebieg epidemii w Polsce jest stosunkowo łagodny. W porannej „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 Szumowski powiedział, że kluczowymi ogniskami są szpitale i to właśnie na nich trzeba się skupić. 

– Najwięcej ognisk, które mamy, to są szpitale. Tam powinniśmy testować na potęgę – powiedział w rozmowie Łukasz Szumowski. 

Minister zdrowia dodał również, że liczy na to, że uda się w Polsce robić nawet do 20 tysięcy testów na dobę oraz podkreślił, że nie jesteśmy na tyle zaawansowani w epidemii, która w Polsce jest przesunięta w porównaniu do innych krajów. 

My nadal nie jesteśmy na tyle zaawansowani w epidemii, można powiedzieć, że epidemia jest przesunięta, ale też mamy stosunkowo łagodny jej przebieg – mówił.

  1. Nagle zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów. Co dalej z godzinami dla seniorów?
  2. Jackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmuje
  3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jednym nawykiem możesz bezpowrotnie zniszczyć swoje brwi

Ile osób zakażonych koronawirusem  jest w Polsce?

W Polsce zakażonych koronawirusem było ponad 14 tysięcy osób, z czego ok. 4095 z nich wyzdrowiało. Ze statystyk wynika, że liczba zgonów dochodzi do 700 osób, co jest znacznie lepiej rokującym wynikiem niż u naszych sąsiadów. 

W ciągu doby wykonuje się od mniej więcej od 7 do 15 tysięcy testów. Minister zdrowia podaje, że chciałby, aby wykonywano ich nawet 20 tysięcy, a dobre informacje stara się przekazywać na bieżąco.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa

Minister zdrowia zapewnia, że sytuacja w Polsce jest stabilna.

minister zdrowia
fot. Piotr Molecki/East News

Epidemia jest w Polsce przesunięta.

minister zdrowia
fot. pixabay.com/Parentingupstream

Najwięcej ognisk jest w szpitalach. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowita pasja motorniczego, jego projekt ma szansę wygrać prestiżowy konkurs. Stworzył model warszawskiego tramwaju z klocków LEGO
  2. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  3. Ogromne zmiany dla Polaków. Od dziś duże restrykcje dot. uwielbianej przez nas aktywności, policja podaje kwoty mandatów
  4. Zainstalował kamerę w sypialni. Na jaw wyszło, co kot robi obok jego głowy, jak śpi
  5. Niestety, nie żyje Julia Romelczyk. Do mediów trafiły nieoficjalne informacje o tragedii
  6. Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl 

Poprzedni artykułPodkład mineralny – jaki wybrać? Czym się kierować?
Następny artykułFale na włosach – jak je zrobić?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.