Jak wyglądać będą święta wielkanocne? Minister Zdrowia, wyjaśnił, w jaki sposób będziemy musieli funkcjonować w czasie tegorocznego wolnego. Czy będzie możliwość spędzenia go z rodziną? Adam Niedzielski nie miał dobrych wiadomości. 

Poinformował dokładnie, jakie ograniczenia będą obowiązywały podczas świąt. Nie dla wszystkich będzie to prosta sytuacja. 

Minister Zdrowia poinformował o ograniczeniach na czas Wielkanocy. Warto wiedzieć

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował, jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc. Święta przypadają w tym roku na czas 1 kwietnia (Wielki Czwartek) do 5 kwietnia (poniedziałek wielkanocny). 

W zeszłym roku wszyscy spędzaliśmy święta w domach, jedynie z najbliższą rodziną ze strachu przed działaniem koronawirusa. Z dnia na dzień coraz więcej osób jest jednak zaszczepionych. Czy to już czas, by poluzować obostrzenia względem spotkań przy wspólnym stole?

Minister Zdrowia jest zdania, że jeszcze nie przyszedł na to czas, tym bardziej, że, jak mówi od wielu dni, nadchodzi trzecia fala koronawirusa, która może po raz kolejny doprowadzić do zaostrzenia ograniczeń

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W związku z tym rekomendacja mogła być tylko jedna, tym bardziej, że eksperci przewidują szczyt zachorowań na przełom marca i kwietnia, czyli właśnie na czas świąt. 

Święta wielkanocne będą takie jak rok temu – poinformował Niedzielski. 

Święta takie, jak rok temu, czyli jakie?

Przede wszystkim ograniczenia będą dotyczyć spotkań rodzinnych. Będzie można je spędzić jedynie w najbliższym gronie, a z resztą znajomych, przyjaciół i dalszych krewnych spotkać się przez internet. 

– Jest coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeśli będziemy widzieli, że ten szczyt pandemii mamy za sobą – zaznaczył minister

Warto odpowiednio przygotować się do tych świąt i przede wszystkim zachować rozwagę w kontaktach z bliskimi, którzy znajdują się w grupie ryzyka. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [wiadomosci.wp.pl]

Poprzedni artykułCudowna wiadomość, mama Kate Middleton potwierdza plotki. Rodzina wkrótce się powiększy
Następny artykułKobieta była przetrzymywana przez 27 lat. Gdy ją uwolnili, była w bardzo złym stanie