Minister zdrowia podczas rozmowy z wp.pl był pytany o szczepionkę na koronawirusa, która rozwiązałaby problem epidemii na świecie. Lekarstwo na ambaras całego globu jeszcze nie powstało, jednak intensywne prace wciąż trwają. Podczas wywiadu, padło pytanie, czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa? 

Od momentu wybuchu epidemii koronawirusa, trwają badania nad szczepionką. Niestety stopień rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 jest niewspółmierny, z postępami specjalistów. To długi proces, który wymaga wielu testów i badań, potwierdzających jej skuteczność. Minister zdrowia, podczas rozmowy z wp.pl wyjawił czy kiedy się już pojawi, szczepionka będzie obowiązkowa dla wszystkich. 

Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa?

Minister zdrowia we wtorek 5 maja był pytany podczas rozmowy z wp.pl, czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa. Łukasz Szumowski stwierdził, że to pytanie nie należy do najłatwiejszych, pewnie z tego względu, że jeszcze nie jesteśmy w posiadaniu owej szczepionki. 

Pytanie, jaka to będzie szczepionka i jakie będą wyniki testów i efekty badań klinicznych – odpowiedział Minister zdrowia, jak cytuje fakty.interia.pl

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Szef Resortu zdrowia powiedział, że jeżeli w ogóle szczepionka się pojawi, to w pierwszej kolejności zostanie podana osobom w największej grupie ryzyka. Dopiero później dostanie ją reszta społeczeństwa. 

  1. Wiceminister Zdrowia ostrzega nas wszystkich. Wyjawiono prawdę, na temat maseczek ochronnych
  2. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  3. Mały Kacperek uratował życie swojej mamy. Nagranie ze 112 właśnie trafiło do sieci

Szczepionka na koronawirusa może nie powstać

Taki scenariusz również jest brany pod uwagę, według dr. Davida Nabarro, wysłannika Światowej Organizacji Zdrowia ds. COVID-19. Dr. Nabarro w rozmowie z CNN, jak podaje portal, fakty.interia.pl ostrzega, że szczepionka na koronawirusa może w ogóle nie powstać. 

Szczepionka na SARS-CoV-2 może w ogóle nie powstać. Świat powinien przygotować się na to, że koronawirus stanie się dla nas stałym zagrożeniem – cytuje brytyjskiego lekarza portal fakty.interia.pl.

Zdaniem niektórych jednostek panaceum na COVID-19 może pojawić się jeszcze w tym roku. Zatem zdania są mocno podzielone. Biorąc pod uwagę niepokojące prognozy Ministra zdrowia, musimy zachować wzmożoną ostrożność. Łukasz Szumowski ostrzegał, że jeszcze w tym roku może pojawić się druga epidemia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

minister zdrowia
Screen z youtube.com/Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia nie jest w stanie jeszcze jednoznacznie potwierdzić, czy szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koncert w Ciechanowie. Sanepid nałożył wysoką karę, Urząd Miasta odpiera zarzuty
  2. Kraje Bałtyckie otwierają granice. Decyzja została podjęta
  3. Kierowco, możesz stracić prawo jazdy. Wchodzą nowe przepisy, dotyczą każdego z nas
  4. Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania
  5. Opowiedziała, co jej mąż zrobił po 9 latach małżeństwa, gdy ich synowie mieli tylko 6 tygodni
  6. Właśnie wprowadzono zmiany, które mają wpływ na codzienne życie. Kolejne obostrzenia zniesione od dziś

Źródło: fakty.interia.pl

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.