Minister Zdrowia wprowadził zmiany w zapisie dotyczącym głosowania w II turze wyborów, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Z uwagi na epidemię koronawirusa wybory odbywają się według ścisłych zasad reżimu sanitarnego, a także z uwzględnieniem przywilejów dla niektórych grup społeczeństwa.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski wielokrotnie powtarzał, że wybory muszą odbyć się w ściśle ustalonych warunkach. Z tego powodu we wtorek w Dzienniku Ustaw opublikowano znowelizowane rozporządzenie dotyczące II tury wyborów, które wejdzie w życie w następnym dniu po jego ogłoszeniu.

Minister Zdrowia podpisał rozporządzenie dotyczące wyborów

7 lipca wprowadzono zmiany w Dzienniku Ustaw, jest to nowelizacja w rozporządzeniu wprowadzonym przez Łukasza Szumowskiego. Owo rozporządzenie dotyczy wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii koronawirusa dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym.

Nowelizacja wskazuje, kto ma pierwszeństwo w złożeniu głosu w lokalu wyborczym. Będą to osoby powyżej 60 roku życia, kobiety w ciąży, a także rodzice z dziećmi poniżej 3 roku życia, a także osoby z orzeczeniem niepełnosprawności lub niemogące poruszać się samodzielnie.

  1. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka
  2. Nieprawdopodobne, ile Kozidrak ma lat, wygląda na młódkę. W jej jadłospisie tkwi sekret na przepiękny wygląd
  3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Resort przestrzega Polaków, chodzi o obostrzenia

Wybory 2020: konieczne zasłanianie nosa i ust

W lokalu wyborczym obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Przy wejściu dłonie należy zdezynfekować płynem antybakteryjnym. Nie jest konieczne posiadanie własnego długopisu.

Osoby, które zapisały się na I turę w danym lokalu wyborczym, pozostają w nim zapisani także na II turę. Ci, którzy chcą pobrać dokument, aby móc zagłosować w dowolnym miejscu w Polsce, mają czas do 10 lipca. Są już pierwsze sondaże, które sugerują, jaki może być wynik wyborów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MINISTER ZDROWIa
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 09.06.2020.

Łukasz Szumowski podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego wyborów prezydenckich, które odbędą się 12 lipca.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
  2. 50 osób nie żyje, kilkanaście zaginionych, a może być gorzej. Wiadomość ze świata poraża
  3. Dramatyczny wypadek autobusu w stolicy. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych
  4. Młoda kobieta pokazała, jak wygląda jej ciało po 3 dzieci. Ze łzami w oczach wstawiła zdjęcia
  5. Polski gwiazdor pokazał się z inną kobietą. To dla niej zostawił żonę i dzieci?
  6. Najpierw można było dostać po 5 tys. złotych. Teraz nawet 10 razy więcej

Źródło: radiozet.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl