Minister zdrowia Łukasz Szumowski, to twarz Polski walczącej z koronawirusem. Jeden z tabloidów dotarł do dawnych kolegów polityka. Jaki jest w rzeczywistości? Mężczyźni obnażyli całą prawdę. 

Kardiolog, elektrofizjolog, polityk. Minister zdrowia Łukasz Szumowski, codziennie mierzy się z potężnym wyzwaniem – epidemią koronawirusa. Choć najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, dla portalu Onet.pl, pokazuje, że to właśnie on cieszy się największym zaufaniem wśród osób publicznych, czy faktycznie możemy mu zaufać? Fakt postanowił dotrzeć do dawnych kolegów Łukasza Szumowskiego. Mężczyźni zdradzili ich prywatne rozmowy sprzed lat. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Kryzysowa sytuacja w kraju sprawiła, że od kilku tygodni oczy wszystkich Polaków zwrócone są na Łukasza Szumowskiego. Choć na jego twarzy maluje się zmęczenie, ten stara się nie okazywać emocji i zachować spokój w głosie. Czy to tylko gra pozorów? Jaki był, zanim został ministrem zdrowia? Czy to odpowiednia osoba, na odpowiednim miejscu? Jego dawni koledzy ujawnili całą prawdę. 

– Nie pamiętam Łukasza spanikowanego. Do tego to tytan pracy  powiedział w rozmowie z Faktem prof. Piotr Hoffman, kierownik Kliniki Wad Wrodzonych Serca w Instytucie Kardiologii w Aninie, z którym przed laty pracował z Łukaszem Szumowskim. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Często rozmawialiśmy o literaturze, i wiedział o poezji znacznie więcej niż ja! – dodaje w Fakcie prof. Hoffman.  O prywatnych rozmowach z Ministrem zdrowia ma też do powiedzenia dr Radosław Sierpiński – Pamiętam, z jaką pasją opowiadał o kongresach i nowościach w medycynie. Jego konikiem były również wina – skomentował mężczyzna

Jak jeszcze wspominają go dawni koledzy? Czy obecny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, to ich zdaniem odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu?

  1. Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy
  2. Przełom w walce z koronawirusem, wynalazek Polaków ma 100% skuteczność. Ruszyła masowa produkcja
  3. Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej?

Koledzy Łukasza Szumowskiego zdradzają, jaki Minister zdrowia jest naprawdę

– Wykonywał skomplikowane operacje, które wymagały ogromnej precyzji, ale unikał brawury. Zawsze kierował się dobrem pacjenta. Teraz okazał się znakomitym generałem – powiedział w Fakcie prof. Hoffman – Zaskoczyło mnie, że ma na koncie tyle publikacji naukowych. A do tego grzeczny i kulturalny, co nie przeszkadzało mu w zajmowaniu mocnego, a nawet pryncypialnego stanowiska. Jest charyzmatyczny, ale nie ze względu na zabiegi towarzysko-marketingowe. Mam szacunek do jego postawy i jakości pracy. – podsumował charakter Łukasza Szumowskiego na łamach tabloidu. 

Obecny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, wzbudził podobne emocje u kardiologa Radosława Sierpińskiego, prezesa Agencji Badań Medycznych.

– Budził respekt, ale pozwalał na otwartość, realizację własnych planów naukowych. Z Każdym pomysłem mogłem przyjść, porozmawiać, a nawet zadzwonić o każdej porze. Nauczył mnie precyzji i pracowitości – zdradził Faktowi mężczyzna, którego promotorem pracy doktorskiej był Łukasz Szumowski. 

minister zdrowia
FOTO ARTUR HOJNY / SE / EAST NEWS /

ZOBACZ TEŻ:

  1. Incydent na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Policja zareagowała natychmiast
  2. Czy możesz na święta jechać do rodziny? Wszystko jasne, nie ma wątpliwości
  3. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę
  4. Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę
  5. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  6. Dzieci płakały, widząc, co policja robi z tatą, który zabrał je na spacer. Nagranie pojawiło się w sieci

źródło: fakt.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.